656797-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bau von Themen-Parks – Lucrari de constructii și utilaje și echipamente cu montaj în cadrul proiectului „Reconversie zona urbană degradată a fostei Garnizoane Vaslui în spațiu verde și de agrement” - cod SMIS-350020
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrari de constructii și utilaje și echipamente cu montaj în cadrul proiectului „Reconversie zona urbană degradată a fostei Garnizoane Vaslui în spațiu verde și de agrement” - cod SMIS-350020
Beschreibung: Lucrări de construcții și utilaje și echipamente cu montaj în cadrul proiectului: „Reconversie zona urbană degradată a fostei Garnizoane Vaslui în spațiu verde și de agrement” SMIS 350020 in conformitate cu documentatia de atribuire Valoarea estimată pentru care se va oferta este de: 52.958.910,15 lei fără TVA, fiind compusă după cum urmează (conform Devizului general): - Cap. 2. Cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului de investiții: 267.046,58 lei fără TVA - Cap. 4.1 Construcții și instalații – 43.320.027,92 lei fără TVA - Cap. 4.2 Montaj utilaje echipamente tehnologice și funcționale – 268.085,99 lei fără TVA - Cap. 4.3 Utilaje echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj – 233.048,82 lei fără TVA - Cap. 4.5 Dotări –8.833.250,84 lei fără TVA - Cap. 5.1.1. Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier – 34.800,00 lei fără TVA - Cap. 5.1.2. Cheltuieli conexe organizării de șantier – 2.650,00 lei fără TVA. Termenul limita pentru care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare va fi de 12 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile.
Interne Kennung: 3337532_2026_PAAPD1583856
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212120 Bau von Themen-Parks
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lucrări de construcții și utilaje și echipamente cu montaj în cadrul proiectului: „Reconversie zona urbană degradată a fostei Garnizoane Vaslui în spațiu verde și de agrement” SMIS 350020 Lucrările de baza în cadrul proiectului „Reconversie zona urbană degradată a fostei Garnizoane Vaslui în spațiu verde și de agrement” vor cuprinde: - Pregatirea terenului (defrișări, înlaturare arbori uscați/vegetație spontană, evacuare materiale, pregatire și modelare teren, etc.); - Arhitectură (construcții alei pietonale și auto pentru mentenanță, cladire administrativă, grădini tematice, grupuri sanitare, amfiteatru, cascadă , spațiu de joacă pentru copii, sere, dotari cu mobilier urban); - Spații verzi (plantări de arbori, arbuști, plante floricole perene, gazonări); - Instalații (apă-canal, electricitate, cu scopul asigurării iluminatului de incintă, apă pentru scopuri tehnologice/udare, instalații de supraveghere video, rețea wireless, gaz - CT zona administrativă, irigații etc.) Executarea lucrărilor se va face în conformitate cu Proiectul tehnic si cu detaliile de execuție, proiect nr. 27/2025, proiectant SC PAUL CONSULTING SSM-SU SRL, proiect ce este publicat în SEAP în cadrul documentației de atribuire. Termenul limita pentru care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare va fi de 12 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen
656797-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 3337532_2026_PAAPD1583856
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45212120 Theme park construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45112711 Landscaping work for parks