2. Verfahren
Verfahren
Titel: Switchar med tillhörande utrustning och tjänster
Beschreibung: Upphandling av switchar med tillhörande utrustning och tjänster. Upphandlingen kommer att utmynna i ett kontrakt där volymer utlovas för den leverantör som Skellefteå Kraft tecknar avtal med, se upphandlingsdokumenten för mer information.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30000000 Maschinen, Material und Zubehör für Büro und Computer, außer Möbeln und Softwarepaketen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138268:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30230000 Computerbezogene Geräte, 32400000 Netzwerke, 32422000 Netzkomponenten, 32424000 Netzwerkinfrastruktur
656805-2026 - Competition
Sweden – Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages – Switchar med tillhörande utrustning och tjänster
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 30230000 Computer-related equipment, 32400000 Networks, 32422000 Network components, 32424000 Network infrastructure
656805-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Switchar med tillhörande utrustning och tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 32400000 Nät, 32422000 Nätkomponenter, 32424000 Nätinfrastruktur