See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de salubrizare a municipiului Călărași pentru activitățile de Curățenie căi publice – măturatul, spălatul, stropirea și întreținerea căilor publice și Deszăpezire – curățarea și transportul zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei și îngheț
Beschreibung: Activitatea de Curățenie căi publice – măturatul, spălatul, stropirea și întreținerea căilor publice cuprinde: - Măturatul carosabilului, al trotuarelor, al stațiilor de transport în comun, al locurilor de parcare (stabilite de beneficiar) precum și al suprafețelor anexe ale spațiilor de circulație spații verzi, parcuri, locuri de joaca pentru copii, curți interioare blocuri, etc; - Întreținerea curățeniei; - Stropitul carosabilului/spălat trotuare; - Curățat manual rigole, încărcatul și transportul reziduurilor rezultate din activitățile menționate mai sus la depozitul menționat în acest scop; - Montarea coșurilor pentru deșeuri stradale, golirea și transportul reziduurilor colectate în aceste coșuri, înlocuirea sacilor de plastic aferenți coșurilor de gunoi stradale; - Descărcarea și depozitarea deșeurilor stradale. Activitatea de Deszăpezire - curățarea și transportul zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei și îngheț cuprinde: - curățatul manual al zăpezii, gheții și poleiului; - curățatul mecanizat al zăpezii de pe carosabil și trotuare; - îndepărtat polei și gheață prin împrăștiere de material antiderapant; - curățatul zăpezi cu lama și împrăștiat material antiderapant concomitent; - încărcatul și transportul zăpezii și al gheții. Achizitia serviciilor de salubritate in municipiul Calarasi, respectiv a activităților de Curățenie căi publice – măturatul, spălatul, stropirea și întreținerea căilor publice și Deszăpezire - curățarea și transportul zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei și îngheț se va face conform prevederilor din Caietul de sarcini. În Caietul de sarcini sunt prezentate aspectele tehnice și calitative minime care vor trebui avute în vedere pe parcursul derulării contractului. Ofertele care nu vor respecta integral cerințele minime conform documentației de atribuire vor fi considerate neconforme și respinse potrivit prevederilor art. 215 alin. (5) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice și art. 137 alin. (1) și (3) din H.G. nr. 395/2016. Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui singur contract, cu posibilitate de prelungire conform prevederilor art. 221 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Activitățile componente ale serviciului public de salubrizare ce fac obiectul prezentei proceduri se face pentru o perioadă de 6 luni. Notă: Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari (daca acestea au fost primite in termen), în a 11-a zi inainte de data stabilita pentru depunerea ofertelor in Anuntul de participare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile.
Interne Kennung: 4445370_2026_PAAPD1596491
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia serviciilor de salubritate in municipiul Calarasi, respectiv a activităților de Curățenie căi publice – măturatul, spălatul, stropirea și întreținerea căilor publice și Deszăpezire - curățarea și transportul zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei și îngheț se va face conform prevederilor din Caietul de sarcini. În Caietul de sarcini sunt prezentate aspectele tehnice și calitative minime care vor trebui avute în vedere pe parcursul derulării contractului. Ofertele care nu vor respecta integral cerințele minime conform documentației de atribuire vor fi considerate neconforme și respinse potrivit prevederilor art. 215 alin. (5) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice și art. 137 alin. (1) și (3) din H.G. nr. 395/2016. Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui singur contract, cu posibilitate de prelungire conform prevederilor art. 221 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Activitățile componente ale serviciului public de salubrizare ce fac obiectul prezentei proceduri se face pentru o perioadă de 6 luni. Notă: Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari (daca acestea au fost primite in termen), în a 11-a zi inainte de data stabilita pentru depunerea ofertelor in Anuntul de participare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung