656954-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii „Sediu unitati de parchet din municipiul Iasi”, judetul Iasi
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii „Sediu unitati de parchet din municipiul Iasi”, judetul Iasi
Beschreibung: Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii „Sediu unitati de parchet din municipiul Iasi”, judetul Iasi Valoarea estimata este de 64.228.810,44 lei, fara TVA, si este compusa din: - Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica a proiectantului, inclusive cheltuieli pentru obtinerea de avize, acorduri si autorizatii cap. 3 - 1.308.167,30 lei - Cheltuieli pentru investitia de baza cap. 4: 61.686.905,03 lei, din care: subcap. 4.1 Constructii si instalatii – 43.423.720,33 lei; subcap. 4.2 Montaj –773.107,89 lei; subcap. 4.3 Utilaje cu montaj – 9.734.158,81 lei; subcap 4.5 Dotari – 7.755.918 lei - Capitolul 5 – Alte cheltuieli – 1.233.738,11 lei din care Subcapitolul Organizare de santier 5.1.– 925.303,58 lei si 5.2 Cletuieli conexe – 308.434,53 lei Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 30 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 14273221_2022_PAAPD1322585
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii „Sediu unitati de parchet din municipiul Iasi”, judetul Iasi
Interne Kennung: 1