See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Orneta w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz podwozu drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, prace na plantacji choinkowej, prace z zakresu utrzymania obiektów turystycznych, prace z zakresu utrzymania obiektów infrastruktury drogowej a także prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Orneta w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia i jej załącznikach)
Vorherige Bekanntmachung: 685228-2025
Interne Kennung: SA.270.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – leśnictwa: Jasny Las, Migny, Józefowo, Międzyrzecze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz podwozu drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, prace na plantacji choinkowej, prace z zakresu utrzymania obiektów turystycznych, prace z zakresu utrzymania obiektów infrastruktury drogowej a także prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie leśnictw: Jasny Las, Migny, Józefowo, Międzyrzecze.
Interne Kennung: Pakiet I – leśnictwa: Jasny Las, Migny, Józefowo, Międzyrzecze
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – leśnictwa: Bronów, Karbowo, Bażyny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz podwozu drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, prace z zakresu utrzymania obiektów turystycznych, prace z zakresu utrzymania obiektów infrastruktury drogowej a także prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie leśnictw: Bronów, Karbowo, Bażyny.
Interne Kennung: Pakiet II – leśnictwa: Bronów, Karbowo, Bażyny
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – leśnictwa: Giedyle, Komasy, Taftowo.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz podwozu drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, prace z zakresu utrzymania obiektów turystycznych, prace z zakresu utrzymania obiektów infrastruktury drogowej a także prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie leśnictw: Giedyle, Komasy, Taftowo.
Interne Kennung: Pakiet III – leśnictwa: Giedyle, Komasy, Taftowo.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV – leśnictwa: Białobór, Pieniężno, Wałsza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz podwozu drewna, ochrony przyrody, nasiennictwa, prace z zakresu utrzymania obiektów turystycznych, prace z zakresu utrzymania obiektów infrastruktury drogowej a także prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie leśnictw: Białobór, Pieniężno, Wałsza.
Interne Kennung: Pakiet IV – leśnictwa: Białobór, Pieniężno, Wałsza.