See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE ÎN CADRUL PROIECTULUI „EXTINDERE ȘI DOTARE AMBULATORIU INTEGRAT DE SPECIALITATE DIN CADRUL SPITALULUI MUNICIPAL DE URGENȚĂ PAȘCANI" Cod SMIS 323256
Beschreibung: Furnizarea, livrarea la locul de destinație, instalarea, punerea în funcțiune, testarea și instruirea personalului pentru echipamentele medicale necesare dotării ambulatoriului integrat de specialitate din cadrul Spitalului Municipal de Urgență Pașcani, în structură de 11 loturi, potrivit tabelului de la pct. II.1.6 și Caietului de sarcini 26587/14.09.2026. Specificațiile tehnice ale fiecărei poziții sunt cuprinse în fișele tehnice anexă la caietul de sarcini, la care caietul de sarcini face trimitere prin codul fișei. Note: *) Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, transmise în termenul menționat cu cel putin 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, potrivit art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, pentru solicitările adresate în termenul prevăzut în anunțul de participare.
Interne Kennung: 4541360/2026/05
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT nr. 1 - Echipamente de ecografie
Beschreibung: LOT nr. 1 - Echipamente de ecografie În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Ecograf cu 3 sonde – 1 bucată (Fișă tehnică - GO-FT01) 2. Ecograf cu transductor sondă – 1 bucată (Fișă tehnică - E-FT03) 3. Ecograf abdominal – 1 bucată (Fișă tehnică - G-FT02) 4. Ecograf cu transductori – 1 bucată (Fișă tehnică - C-FT02) 5. Ecograf 3 sonde – 1 bucată (Fișă tehnică - LR-FT03) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0002
Titel: LOT nr. 2 - Echipamente de endoscopie
Beschreibung: LOT nr. 2 - Echipamente de endoscopie. În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Videocolonoscop + Videoendoscop – 1 bucată (Fișă tehnică - G-FT01) 2. Video-rino-laringoscop – 1 bucată (Fișă tehnică - O-FT01) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Los: LOT-0003
Titel: LOT nr. 3 - Echipamente de laborator clinic și histopatologie
Beschreibung: LOT nr. 3 - Echipamente de laborator clinic și histopatologie În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Microscop optic – 1 bucată (Fișă tehnică - L-FT01) 2. Agitator orbital fără încălzire – 1 bucată (Fișă tehnică - L-FT03) 3. Microtom – 1 bucată (Fișă tehnică - LAP-FT01) 4. Sistem automat de colorare a lamelor – 1 bucată (Fișă tehnică - LAP-FT02) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33910000 Dissektionsinstrumente und -artikel für die Pathologie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 38510000 Mikroskope
Los: LOT-0004
Titel: LOT nr. 4 - Echipamente de laborator pentru centrifugare și prelevare
Beschreibung: LOT nr. 4 - Echipamente de laborator pentru centrifugare și prelevare În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Centrifugă universală de laborator – 1 bucată (Fișă tehnică - L-FT02) 2. Banc prelevare probe – 1 bucată (Fișă tehnică - LAP-FT03) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 42931100 Laborzentrifugen und Zubehör
Los: LOT-0005
Titel: LOT nr. 5 - Echipamente de diagnostic cardiologic și urgență
Beschreibung: LOT nr. 5 - Echipamente de diagnostic cardiologic și urgență. În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Electrocardiograf cu 12 canale – 1 bucată (Fișă tehnică - C-FT01) 2. Sistem testare efort – 1 bucată (Fișă tehnică - C-FT03) 3. Monitorizare Holter ECG – 1 bucată (Fișă tehnică - C-FT04) 4. Defibrilator portabil – 1 bucată (Fișă tehnică - C-FT08) 5. Unitate monitorizare cord fetal (cardiotocograf) – 1 bucată (Fișă tehnică - GO-FT02) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0006
Titel: LOT nr. 6 - Echipamente de monitorizare a funcțiilor vitale
Beschreibung: LOT nr. 6 - Echipamente de monitorizare a funcțiilor vitale În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Monitorizare prelungită ECG – 1 bucată (Fișă tehnică - C-FT05) 2. Monitorizare ambulatorie tensiune arterială – 1 bucată (Fișă tehnică - C-FT06) 3. Doppler vascular – 1 bucată (Fișă tehnică - C-FT07) 4. Monitor funcții vitale – 2 bucăți (Fișă tehnică - CP-FT01) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33123100 Tonometer, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Los: LOT-0007
Titel: LOT nr. 7 - Echipamente de oftalmologie
Beschreibung: LOT nr. 7 - Echipamente de oftalmologie. În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Tonometru non-contact – 1 bucată (Fișă tehnică - OF-FT01) 2. Campimetru computerizat – 1 bucată (Fișă tehnică - OF-FT02) 3. Biometru cu ultrasunete – 1 bucată (Fișă tehnică - OF-FT03) 4. Autorefractometru copii – 1 bucată (Fișă tehnică - OF-FT04) 5. Fundus camera – 1 bucată (Fișă tehnică - OF-FT05) 6. Lensmetru – 1 bucată (Fișă tehnică - OF-FT06) 7. Foropter automat – 1 bucată (Fișă tehnică - OF-FT07) 8. Masă cu elevație electrică 2 aparate – 2 bucăți (Fișă tehnică - OF-FT08) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33122000 Ophtalmologische Geräte
Los: LOT-0008
Titel: LOT nr. 8 - Echipamente de recuperare medicală (BFT)
Beschreibung: LOT nr. 8 - Echipamente de recuperare medicală. În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Combină electroterapie ultrasunete / laser – 1 bucată (Fișă tehnică - CR-FT01) 2. Laser înaltă intensitate – 1 bucată (Fișă tehnică - CR-FT02) 3. Aparat microunde – 1 bucată (Fișă tehnică - CR-FT03) 4. Aparat diatermie de contact – 1 bucată (Fișă tehnică - CR-FT04) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33155000 Ausrüstung für Physiotherapie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33158200 Ausrüstung für Elektrotherapie
Los: LOT-0009
Titel: LOT nr. 9 – Echipamente de dermatologie
Beschreibung: LOT nr. 9 – Echipamente de dermatologie În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Sistem videodermatoscopie – 1 bucată (Fișă tehnică - DV-FT01) 2. Lampă fototerapie UVA-UVB – 1 bucată (Fișă tehnică - DV-FT02) 3. Dermatoscop compact – 1 bucată (Fișă tehnică - DV-FT03) 4. Lampă examinare – 2 bucăți (Fișă tehnică - DV-FT04) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31515000 Ultraviolettlampen
Los: LOT-0010
Titel: LOT nr. 10 - Echipamente medicale generale și mobilier medical
Beschreibung: LOT nr. 10 – Echipamente medicale generale și mobilier medical În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Aparat radiochirurgie – 1 bucată (Fișă tehnică - CG-FT01) 2. Aparat aplicator ligaturi elastice – 1 bucată (Fișă tehnică - CG-FT02) 3. Lampă bactericidă UV – 1 bucată (Fișă tehnică - CG-FT03) 4. Lampă consultații – 1 bucată (Fișă tehnică - GO-FT03) 5. Masă consultație ginecologică – 1 bucată (Fișă tehnică - GO-FT04) 6. Electrocauter – 1 bucată (Fișă tehnică - GO-FT05) 7. Dispozitiv automat de măsurare indice gleznă-braț – 1 bucată (Fișă tehnică - D-FT01) 8. Osteodensitometru – 1 bucată (Fișă tehnică - E-FT02) 9. Aparat pentru vizualizarea venelor – 19 bucăți (Fișă tehnică - L-FT04) 10. Lampă ultraviolete – 20 bucăți (Fișă tehnică - L-FT09) 11. Aparat de detectare vene – 1 bucată (Fișă tehnică - CP-FT02) 12. Lampă cap examinare ORL – 1 bucată (Fișă tehnică - O-FT02) 13. Microscop examinare ORL – 1 bucată (Fișă tehnică - O-FT03) 14. Scaun examinare ORL (hidraulic) – 1 bucată (Fișă tehnică - O-FT04) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0011
Titel: LOT nr. 11 – Instrumentar și mic inventar medical
Beschreibung: LOT nr. 11 – Instrumentar și mic inventar medical În cadrul acestui lot se dorește achiziționarea următoarelor echipamente: 1. Cântar cu taliometru – 21 bucăți (Fișă tehnică - L-FT05) 2. Tensiometru aneroid – 21 bucăți (Fișă tehnică - L-FT06) 3. Stetoscop – 22 bucăți (Fișă tehnică - L-FT07) 4. Termometru digital – 42 bucăți (Fișă tehnică - L-FT08) 5. Cutie metalică – 2 bucăți (Fișă tehnică - GO-FT06) 6. Tensiometru electronic – 1 bucată (Fișă tehnică - GO-FT07) 7. Cutie valve – 3 bucăți (Fișă tehnică - GO-FT08) 8. Pense port tampon – 9 bucăți (Fișă tehnică - GO-FT09) 9. Pense Kocher – 12 bucăți (Fișă tehnică - GO-FT10) 10. Valve ginecologice – 30 bucăți (Fișă tehnică - GO-FT11) 11. Foarfecă chirurgicală mică – 6 bucăți (Fișă tehnică - GO-FT12) 12. Casolete pansamente sterile – 1 bucată (Fișă tehnică - GO-FT13) 13. Exoftalmometru – 1 bucată (Fișă tehnică - E-FT01) 14. Pulsoximetru – 1 bucată (Fișă tehnică - PS-FT01) Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul Caietului de sarcini corelat cu cerințele din fișele tehnice ale fiecărui echipament. Toate specificațiile tehnice din documentația de atribuire (standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referință tehnice instituite de către organismele de standardizare europene) se vor interpreta cu mențiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123100 Tonometer, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte