2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sodankylän kunta, Sodankylän kunnanviraston ja kirjaston perusparannus, pääurakka (rakennusurakka, RU)
Beschreibung: Sodankylän kunta (jäljempänä myös "Hankintayksikkö" tai "Tilaaja") pyytää tarjouksia Sodankylän kunnanviraston ja kirjaston perusparannuksen pääurakasta (rakennusurakka, RU). Kohde sijaitsee osoitteessa Jäämerentie 1, 99600 Sodankylä. Hankinta on kuvattu ja tulee toteuttaa liitteiden mukaisesti. Tällä hankinnalla kilpailutetaan uudelleen Hankintayksikön 14.8.2026 keskeyttämä kilpailutus pää-/rakennusurakan osalta. Aiemmin kilpailutetuista, pääurakalle alistettavista sivu-urakoista on olemassa lainvoimaiset hankintapäätökset. HUOMIO TARJOAJILLE Tilaaja edellyttää, että tarjouksen antajat käyvät opastetusti tutustumassa rakennuskohteeseen paikan päällä. Tilaajan edustajan tulee olla läsnä tutustumiskäynnillä. Mikäli tarjouksen antaja on jo aiemmin vuoden 2026 aikana käynyt tutustumassa rakennuskohteeseen, ei uutta tutustumiskäyntiä vaadita. Rakennuspaikkaan tutustumisesta voi sopia olemalla yhteydessä Tilaajan edustajaan: - Heli Illikainen, +358 40 152 8917, heli.illikainen@sodankyla.fi tai - Ville Pyhäjärvi, +358 40 197 5846, ville.pyhajarvi@sodankyla.fi.
Interne Kennung: 625025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000