2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów Centrum Sportowo Rehabilitacyjnego „Słowianka” Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Słowiańskiej 12, 14 i 16 od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa energii elektrycznej do obiektów Centrum Sportowo Rehabilitacyjnego „Słowianka” Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Słowiańskiej 12, 14 i 16 od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w rozdz. IV SWZ. 2. Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.), zwaną dalej „ustawą pzp” oraz aktami wykonawczymi do niej, a w sprawach nie uregulowanych ustawą pzp – przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1071). 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy pzp, o wartości szacunkowej przekraczającej próg unijny, określony na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy pzp. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie art. 139 ust. 1-4 ustawy pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona w postępowaniu. 5. Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia „Dostawa energii elektrycznej do obiektów Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka” Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Słowiańskiej 12,14 i 16 od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r.” na zamówienia częściowe, gdyż mogłoby to zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia oraz skutkować nadmiernymi kosztami wykonania tego zamówienia. W przypadku tego zamówienia, optymalnym rozwiązaniem służącym osiągnięciu zamierzonych celów jest udzielenie jednego zamówienia. Ponadto przepis art. 46 ust. 1 Dyrektywy 2014/24/ue, ani przepis art. 91 ust. 1 ustawy pzp nie nakazują podziału przedmiotu zamówienia na części, stanowią jednie o uprawnieniu Zamawiającego do podziału przedmiotu zamówienia na części. Przepisy ustawy pzp nie określają też, w jakich przypadkach Zamawiający powinien podzielić zamówienie na części. Decyzja w tym zakresie pozostawiona jest autonomicznej woli Zamawiającego, który kieruje się w tym zakresie swoimi potrzebami, wymogami, w szczególności mając na uwadze zakres przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiający nie wymaga, ani nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej. 8. Kod NUTS – PL431 Gorzowski. 9. Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej, ani obowiązku sprawdzenia przez Wykonawców dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia ani zwoływania zebrania Wykonawców. 10. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy pzp. 11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy pzp. 12. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia rozliczeń w walutach obcych. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w polskich złotych (PLN). 13. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 14. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 15. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 16. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 pzp. 17. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji. 18. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1) pkt 8) pzp w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. 19. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia, po zmaterializowaniu się przesłanek zawartych w art. 255 pkt 1-7 ustawy pzp. 20. Zamówienie jest finansowe ze środków własnych Zamawiającego.
Interne Kennung: SKP-1/PN/D/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla obiektów CSR „Słowianka” Sp. z o.o. ul. Słowiańska 12, 14 i 16 w okresie 1 stycznia 2027 roku do 31 grudnia 2027 roku w następujących ilościach: 1. Baseny: Moc zamówiona 0,400 MW Zużycie: 1.960 MWh W tym: I strefa 370,00 MWh II strefa 290,00 MWh III strefa 1.300,00 MWh 2. Lodowisko: Moc zamówiona 0,140 MW Zużycie: 250 MWh W tym: I strefa 40,00 MWh II strefa 40,00 MWh III strefa 170,00 MWh 3. Hala sportowo-widowiskowa Moc zamówiona 0,600 MW Zużycie: 1.100 MWh W tym: I strefa 200 MWh II strefa 200 MWh III strefa 700 MWh Podane wyżej ilości są szacunkowe i zostały podane na podstawie zużycia energii z lat ubiegłych. Ostateczna ilość zamówionej energii może zatem ulec zmianie i być ostatecznie wyższa lub niższa. Zamawiający dokona zapłaty za faktycznie pobrane ilości. Zamawiający gwarantuje wykonawcy zapłatę za 2000 MWh. Wykonawca jest uprawniony do wskazania w ofercie cenowej innych niż dotychczas stosowane u Zamawiającego taryf energetycznych jeżeli uzna, że taryfy zaproponowane są korzystniejsze od dotychczasowych. Przy błędnym doborze taryf przez Wykonawcę, który w konsekwencji prowadziłby do większych opłat za energię niż przy taryfach obecnie stosowanych różnicą obciążany będzie Wykonawca. Obecna grupa taryfowa dla trzech obiektów – B 23. Obiekt Areny Gorzów wyposażony jest w instalację odnawialnego źródła energii o łącznej mocy nie większej niż 50 kW, przyłączoną do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV. Zamawiający posiada status prosumenta – jest odbiorcą końcowym wytwarzającym energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji. W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na odkup i bilansowanie energii elektrycznej na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 3) Zamawiający w PPE objętych postępowaniem nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 4) Odbiorca nie jest wpisany do rejestru MIOZE 5) Odbiorca nie posiada magazynów energii (i nie planuje ich budowy w okresie trwania umowy) 6) Odbiorca nie posiada koncesji na obrót Zamawiający nie posiada statusu wytwórcy.
657193-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: SKP-1/PN/D/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001