2. Verfahren
Verfahren
Titel: Versterking ondernemerschap en vestigingsklimaat van (wijkwinkel-)centra in Sittard-Geleen 2026-2029
Beschreibung: De opdrachten richten zich op het ondersteunen en stimuleren van ondernemers/ondernemerschap in (wijkwinkel-)centra. We richten ons zowel op bestaande ondernemers als nieuwe ondernemers. Het verbeteren van het vestigingsklimaat is een ander belangrijk aandachtspunt. Waarbij het uitgangspunt is: proactief handelen in stadscentra (kernwinkelgebieden en aanloopgebieden van Sittard en Geleen) en reactief in overige (wijk)winkelcentra. Perceel 1: minimaal 10 casussen per jaar voor de (wijkwinkel)centra in Sittard-Geleen, waarvan minimaal 7 casussen in de stadscentra (kernwinkelgebieden en aanloopgebieden van Sittard en Geleen); Perceel 2: minimaal 10 casussen per jaar voor de (wijkwinkel)centra in Sittard-Geleen, waarvan minimaal 7 casussen in de stadscentra (kernwinkelgebieden en aanloopgebieden van Sittard en Geleen). NB: als er in een bepaald contractjaar mogelijkheden zijn om per perceel meer casussen uit te voeren (en de gemeente dit ook wenselijk acht én daar aanvullend budget voor heeft) kunnen deze casussen worden uitgevoerd. Alleen als de gemeente daar vooraf schriftelijk toestemming voor heeft gegeven, komt uitvoering van deze extra casussen voor vergoeding in aanmerking.
Interne Kennung: Z/25/758711
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79410000 Unternehmens- und Managementberatung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Perceel 1: Aanpak leegstand, winkelgebiedsontwikkeling & ondernemersbegeleiding
Beschreibung: • Actieve invulling van leegstand: Bemiddelen bij leegstaande winkelpanden en implementeren van kansrijke concepten in (wijkwinkel)centra van Sittard-Geleen. • Begeleiding van (startende) ondernemers: Ondersteunen bij vestiging, bedrijfsplan, onderhandeling van huurovereenkomst, vergunningentraject en financiering. • Begeleiding bij het openen van een extra vestiging: Actief ondernemers uit andere regio’s benaderen voor het openen van een extra vestiging in Sittard-Geleen. • Ondersteuning bij subsidieaanvragen: Adviseren over gemeentelijke regelingen zoals de subsidieregeling stimuleren ondernemerschap, gevelverbeterings- en innovatiesubsidie. • Netwerkvorming en samenwerking: Faciliteren van contacten tussen gemeente, ondernemers, vastgoedeigenaren en financiers. • Relatiebeheer: Regelmatige fysieke contactmomenten met de ondernemer voor het opbouwen van vertrouwen en continuïteit. • Nazorg: De opdrachtnemer verleent nazorg tot max. 12 maanden na afronding van het begeleidingstraject. Voor perceel 1 is sprake van een vaste vergoeding per contractjaar van €80.000,- ex btw, op basis van minimaal 10 met succes uitgevoerde bemiddelingscasussen die leiden tot duurzaam ingevulde panden, e.e.a. conform paragraaf 1.3 van de Leidraad, dan wel niet succesvol uitgevoerde bemiddelingscasussen waar een objectief aantoonbare inspanning is verricht, vergelijkbaar met succesvol uitgevoerde casussen.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1). Verlengingsmogelijkheid. 2). Als er in een bepaald contractjaar mogelijkheden zijn om per perceel meer casussen uit te voeren (en de gemeente dit ook wenselijk acht én daar aanvullend budget voor heeft) kunnen deze casussen worden uitgevoerd. Alleen als de gemeente daar vooraf schriftelijk toestemming voor heeft gegeven, komt uitvoering van deze extra casussen voor vergoeding in aanmerking.
Los: LOT-0002
Titel: 2
Beschreibung: • Toekomstbestendig ondernemen: Adviseren/coachen bij herontwikkeling of doorgroei naar een toekomstbestendig bedrijfsmodel. • Levensvatbaarheidstoets: Objectieve analyse van de haalbaarheid van bedrijfsvoortzetting. • Exit-strategieën begeleiden: Ondersteuning bij bedrijfsbeëindiging, verkoop/overname, heroriëntatie en zachte landing. • Inschatten gebruik voorliggende voorzieningen: Nauwe afstemming met schuldhulpverlening, zelfstandigenloket en gemeentelijke contactpunten. • Relatiebeheer: Regelmatige fysieke contactmomenten met de ondernemer voor het opbouwen van vertrouwen en continuïteit. • Nazorg: De opdrachtnemer verleent nazorg tot max. 12 maanden na afronding van het begeleidingstraject. Voor perceel 2 is sprake van een vaste vergoeding per contractjaar van €40.000,- ex btw, op basis van minimaal 10 met succes uitgevoerde ondernemerscasussen, e.e.a. conform paragraaf 1.3 van de Leidraad.
Interne Kennung: 2