657222-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten für Gasfernleitungen – Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru (inclusiv alimentare cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică) – LOT 1, LOT 2
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru (inclusiv alimentare cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică) – LOT 1, LOT 2
Beschreibung: Entitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru (inclusiv alimentare cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică) – LOT 1, LOT 2 Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice. Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor Lot 1 – 138.794.792,79 lei din care Entitatea Contractantă va pune la dispoziția Executantului materiale, utilaje şi echipamente în valoare de 93.302.440,90 lei. Valoarea estimată a lucrărilor – 45.492.351,89 lei Lot 2 – 105.544.142,26 lei din care Entitatea Contractantă va pune la dispoziția Executantului materiale, utilaje şi echipamente în valoare de 68.000.695,12 lei. Valoarea estimată a lucrărilor – 37.543.447,14 lei.
Interne Kennung: 42496/09.06.2023
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru (inclusiv alimentare cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică) LOT 1
Beschreibung: Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru (inclusiv alimentare cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică) LOT 1 Termenul de execuție 24 luni Perioada de valabilitate a contractului până la data semnării Procesului Verbal de recepție finală.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen