See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymania czystości i porządku oraz utrzymania gminnych terenów zielonych na terenie Gminy Niepołomice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie czystości i porządku oraz utrzymanie terenów zielonych na terenie Gminy Niepołomice Szczegółowy Opis przedmiotu Zamówienia (SOPZ) zawiera załącznik nr 1o SWZ. Miejsce wykonywania zamówienia: Gmina Niepołomice Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. 1) ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane w wykonywaniem usług objętych przedmiotem zamówienia, w szczególności: a) Usuwanie drzew i krzewów, b) Zabiegi pielęgnacyjne w obrębie korony drzew czyli: usunięcie gałęzi martwych lub nadłamanych, utrzymywanie uformowanego kształtu korony drzew, wykonywanie specjalistycznych zabiegów w celu przywrócenie statyki drzewa, strzyżenie żywopłotów, c) Utrzymanie trawników urządzonych, zasilanie, koszenie oraz zbiór i wywóz trawy, d) Jesienne grabienie liści, e) Pielęgnacja kwietników sezonowych: obsadzanie, podlewanie, pielenie, zasilanie i ochrona, f) Pielęgnacja rabat kwiatowych/różanki/: cięcie, zasilanie, pielenie, ogławianie, ochrona oraz zabezpieczenie krzewów na zimę g) Pielęgnacja rabat bylinowych i rabat obsadzonych krzewami (pielenie, cięcie, podlewanie, zasilanie i ochrona), h) Koszenie poboczy dróg, i) Ręczne sprzątanie traktów pieszych i chodników, j) Mechaniczne sprzątanie miasta przez zamiatarkę, k) Sprzątanie poboczy ulic (ręczne zbieranie odpadów), l) Sprzątanie przystanków autobusowych (ręczne zbieranie odpadów), ł) Sprzątanie ławek ekologicznych, m) Opróżnianie koszy n) Obsługa imprez okolicznościowych, o) Odśnieżanie i posypywanie chodników i małych parkingów przez maszynę - odśnieżarkę, p) Czyszczenie i odmulanie w terminie 6 tygodni po zakończeniu zimy rzeczywistej, chodników, wydzielonych traktów pieszych oraz dróg, r) Urządzanie nowych terenów zieleni zgodnie ze zgłoszeniami Zamawiającego s) sprzątanie ogólnodostępnych toalet na terenie miasta (toaleta przy parku miejskim, toaleta przy Izbie Regionalnej, toaleta na błoniach niepołomickich - 2 szt., toaleta przy ul. Kolejowej - P&R). Sprzątanie dwukrotne w ciągu dnia: rano ok. godz. 6-8, popołudniu ok. godz. 17-19, z uzupełnieniem środków higienicznych. 2) sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2022 r. poz. 1952). 3) uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do zaproszenia do negocjacji. 4) sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do negocjacji. Uwaga: Wykonawca, któremu udzielono zamówienia na podstawie ust. 1 pkt 11- 13, nie może powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcy, która dotyczy głównego przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: ZP.271.46.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0001