657233-2025 - Wettbewerb
Polen – Hausmüllbeseitigung – Odbieranie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, w tym pozostałości z sortowania odpadów komunalnych i bioodpadów oraz odbieranie i zagospodarowanie pozostałych selektywnie zbieranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Jasienica Rosielna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbieranie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, w tym pozostałości z sortowania odpadów komunalnych i bioodpadów oraz odbieranie i zagospodarowanie pozostałych selektywnie zbieranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Jasienica Rosielna
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa pn: „Odbieranie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, w tym pozostałości z sortowania odpadów komunalnych i bioodpadów oraz odbieranie i zagospodarowanie pozostałych selektywnie zbieranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Jasienica Rosielna” 1 Zakres zadania obejmuje: 1) Odbieranie określonych poniżej odpadów komunalnych, wytworzonych na terenie Gminy Jasienica Rosielna, pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, gromadzonych w workach: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, w tym pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, b) zbieranych w sposób selektywny bioodpadów. 2) Odbieranie i zagospodarowanie następujących odpadów komunalnych, wytworzonych na terenie Gminy Jasienica Rosielna, pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, gromadzonych w workach i zebranych w sposób selektywny: papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło i odpady opakowaniowe wielomateriałowe. 3) Odbieranie i zagospodarowanie określonych poniżej selektywnie zebranych odpadów komunalnych w ramach tzw. mobilnej zbiórki odpadów: a) przeterminowane leki i chemikalia; b) zużyte baterie i akumulatory; c) meble i inne odpady wielkogabarytowe; d) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych; 4) Odbieranie i zagospodarowanie określonych poniżej selektywnie zebranych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który zlokalizowany jest na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Gminy Jasienica Rosielna w Bliznem, 36-221 Blizne 240a: a) przeterminowane leki i chemikalia; b) zużyte baterie i akumulatory; c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; d) meble i inne odpady wielkogabarytowe; e) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych; f) odpady niebezpieczne; g) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; h) zużyte opony; i) popiół; j) papier; k) metal; l) tworzywa sztuczne; ł) szkło; m) odpady opakowaniowe wielomateriałowe; n) odpady tekstyliów i odzieży; 5) Zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w rozdziale 3.1. pkt 2-4 w sposób zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 6) Osiąganie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych odbieranych i zagospodarowywanych przez wykonawcę, zgodnie z dyspozycją art. 3b ucpg. 7) Prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem tj. m.in. przedkładanie Zamawiającemu sprawozdań rocznych zgodnie z dyspozycją art. 9n ucpg. 8) Kontrola właścicieli nieruchomości w zakresie zbierania odpadów komunalnych w sposób niezgodny z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jasienica Rosielna. 9) Wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych, zgodne z wymaganiami § 7 i § 8 regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jasienica Rosielna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 a do SWZ.
Interne KennungBFP.271.10.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.). Ilekroć w ogłoszeniu lub dokumentach zamówienia jest mowa o ustawie P.z.p. lub ustawie Prawo zamówień publicznych należy przez to rozumieć ustawę z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Sprawy nie ujęte w specyfikacji warunków zamówienia reguluje ustawa Prawo zamówień publicznych wraz z przepisami wykonawczymi do tej ustawy. Zgodnie z art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający w postępowaniu najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych wykonawcy NIE SĄ ZOBOWIĄZANI do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, gdyż zamawiający zażąda tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej: 1) Platformy do obsługi postępowań przetargowych, dostępnej pod adresem: https://jasienicarosielna.ezamawiajacy.pl 2) Poczty elektronicznej: urzad@jasienicarosielna.pl z zastrzeżeniem, iż oferta, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) mogą zostać przekazane wyłącznie za pomocą powyższej Platformy. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy . Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy do konkretnego wykonawcy. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platforma zakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie w sekcji „Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywania w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy do konkretnego Wykonawcy. Zamawiający, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformy eZamawiający, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 2) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., 3) włączona obsługa JavaScript, 4) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 5) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. 6) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1)akceptuje warunki korzystania z Platformy eZamawiający określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej https://jasienicarosielna.ezamawiajacy.pl w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy eZamawiający dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy eZamawiający znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://jasienicarosielna.ezamawiajacy.pl. Uwaga! Każda ze stron, która przyjmuje oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub inne informacje przy użyciu poczty elektronicznej, ma obowiązek niezwłocznie potwierdzić fakt jej otrzymania tą samą drogą. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez wykonawcę, zamawiający przyjmie, że pismo wysłane przez zamawiającego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, na adres wskazany przez wykonawcę w przekazanych dokumentach, zostało doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z treścią pisma. Podstawy wykluczenia z postępowania zostały opisane w specyfikacji warunków zamówienia. Wykaz podmiotowych środków dowodowych, oświadczeń i innych dokumentów które wykonawcy zobowiązani będą złożyć na wezwanie zamawiającego w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania zamawiający szczegółowo opisał w punkcie specyfikacji warunków zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOdbieranie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, w tym pozostałości z sortowania odpadów komunalnych i bioodpadów oraz odbieranie i zagospodarowanie pozostałych selektywnie zbieranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Jasienica Rosielna
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Menge1 081,4 Milligramm