657259-2026 - Wettbewerb
Finnland – Internetdienste – Valokuitu- ja kaapeli-tv-palveluiden hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Valokuitu- ja kaapeli-tv-palveluiden hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena on taloyhtiöiden huoneistokohtainen valokuitu- ja kaapeli-TV-järjestelmä kiinteistöön tuotuna olemassa olevaa sisäverkkoa hyväksi käyttäen. Palveluna kiinteähintainen internetyhteys ja kaapeli-tv-palvelu (sisältää vähintään peruskanavat 1-21, Yle. Mtv, Nelonen yms.) huoneistoon. Lisäpalveluna tarjoaja voi tarjota kiinteästi hinnoiteltuja nopeampia internetyhteyksiä ja kaapeli-tv:n kanavapaketteja, joita asukas voi halutessaan tilata operaattorilta henkilökohtaisella sopimuksella. Hankinta toteutetaan avaimet käteen -periaatteella, jolloin toimittaja vastaa koko kokonaisuudesta pääurakoitsijana. Hankinta koskee olemassa olevia asuinrivi- ja kerrostalorakennuksia. Kiinteistömäärä on 31 kiinteistöä tarjouspyynnön liitteen 4 Kohdeluettelo mukaisesti.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72400000 Internetdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-057709-LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72400000 Internet services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-057709-LOT-0001