See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Uleiuri utilizate ca izolanti electrici
Beschreibung: Prin prezenta procedura de achizitie se urmareste incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 24 (douazeci si patru) de luni, cu 1 (un singur) promitent furnizor specializat, acordul-cadru avand ca obiect diferite tipuri de uleiuri utilizate ca izolanti electrici pe care le utilizeaza entitatea contractanta in instalatiile sale. Numǎrul de zile pȃnǎ la care potențialii ofertanți pot solicita clarificǎri referitoare la documentația de atribuire - ȋnainte de data-limitǎ de depunere a ofertei - este 20 (douazeci). Entitatea contractantǎ va rǎspunde tuturor solicitǎrilor de clarificǎri sau informațiilor suplimentare cu 11 (unsprezece) zile ȋnainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 14476722/2026/P(FP)-38;
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09211640 Elektroisolieröle
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Scopul prezentei proceduri de achizitie este asigurarea necesarului entitatii contractante de uleiuri utilizate ca izolanti electrici folosite in instalatiile acesteia, pe o perioada de 2 ani. Astfel, se urmareste incheierea unui acord-cadru pe perioada respectiva, cu 1 (un singur) promitent furnizor specializat, acordul-cadru avand ca obiect diferite tipuri de uleiuri anterior mentionate. Descrierea produselor solicitate respectiv aspectele de ordin tehnic legate de acestea le regasiti in Caietul de sarcini atasat prezentului anunt (incluzand si anexele aferente)! Cerintele organizatorice legate de derularea procedurii de achizitie le regasiti in Fisa de date a achizitiei! Pentru clauzele si conditiile contractuale propuse de entitatea contractanta, consultati modelele de acord-cadru respectiv de contract subsecvent, atasate prezentului anunt! Tipologia produselor solicitate si cantitatile aferente le regasiti in Formularul de oferta din fisierul "Formulare", atasat prezentului anunt! Pentru alte informatii consultati anexele Caietului de sarcini/alte documente ale achizitiei atasate prezentului anunt!
Interne Kennung: 1