657544-2026 - Ergebnis
Schweden – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Informationsarkitekt/EA till Karolinska universitetssjukhuset
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Informationsarkitekt/EA till Karolinska universitetssjukhuset
Beschreibung: Upphandlingen avser en enterprisearkitekt med fokus på informationsarkitektur som leder arbetet med arbetssätt och metodik inom informationsarkitektur. Kionsulten ska bidra till resan för att bli en informationscentrisk, mer datadriven organisation. Konsulten blir en del av Karolinskas strategiska arkitekturforum och samarbetar tätt med övriga arkitekter inom IT och bidrar till att utveckla en samverkande och innovativ kultur.
Interne Kennung: K 2026-2932
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: DIS
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000