See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa oprogramowania specjalistycznego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa oprogramowania specjalistycznego, zgodnie z poszczególnymi częściami: Część I: Zakres 1. Pakiet oprogramowania do tworzenia, edycji i podpisywania dokumentów PDF dla zespołów – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość - licencje/ licencja na 65 stanowisk); Zakres 2. Oprogramowanie do edycji i obróbki zdjęć, oraz zarządzania i katalogowania zdjęć dla zespołów – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – licencje/ licencja na 2 stanowiska); Część II. Oprogramowanie do projektowania graficznego – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – 8 licencji dla 8 Zespołów 5-cio osobowych); Część III. Dostęp do aplikacji opartej na generatywnej sztucznej inteligencji umożliwiającej tworzenie obrazów wysokiej jakości na bazie wpisanego tekstu – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – 2 subskrypcje); Część IV. Dostęp do Chatbota opartego na dużym modelu językowym (LLM) – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – 15 subskrypcji); Część V. Pakiet oprogramowania do rozpoznawania tekstów OCR – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – 2 licencje na 30 stanowisk każda); Część VI. Program do archiwizacji danych – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – licencja/licencje na 10 stanowisk); Część VII. Pakiet oprogramowania do obsługi plików GML – subskrypcja na 24 miesiące (ilość – licencja/licencje na 1 stanowisko); Część VIII. Dostęp do platformy edukacyjnej – subskrypcja na 12 miesięcy – ilość – 7 licencji/subskrypcji; Część IX. Pakiet usług chmurowych dla współpracy zespołowej – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – licencja/licencje na 7 stanowisk); Część X. Aktualizacja programu Norma Expert w wersji 5.15.400.15 + baza cennikowa intercenbud – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – 2 subskrypcje/ licencje); Część XI. Dostęp do aplikacji opartej na generatywnej sztucznej inteligencji umożliwiającej tworzenie prezentacji, stron internetowych, oraz dokumentów – subskrypcja na 12 miesięcy (ilość – 2 licencje/subskrypcje). 2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi: Załącznik nr 3 do SWZ / Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ. 4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 5. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez: 5.1 Unię Europejska - ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Priorytetu FESL.06 – Fundusze Europejskie dla Edukacji dla Działania FESL.06.04 – Strategiczne projekty dla obszaru edukacji w ramach projektu „Śląskie. Obserwatorium edukacji” (dotyczy części I – Zakres 1); 5.2 Unię Europejską - ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Priorytetu FESL.06 – Fundusze Europejskie dla Edukacji dla Działania FESL.06.04 – Strategiczne projekty dla obszaru edukacji w ramach projektu „Śląskie. Zawodowcy 2” (dotyczy części I - Zakres 1); 5.3 Unię Europejską - ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Priorytetu FESL.06 – Fundusze Europejskie dla Edukacji dla Działania FESL.06.04 – Strategiczne projekty dla obszaru edukacji w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS – I edycja” (dotyczy części I - Zakres 1); 5.4 Unię Europejską - ze środków FE SL 2021-2027 w ramach Priorytetu FESL.13 Fundusze Europejskie na pomoc techniczną FST Działanie FESL.13.01 Pomoc Techniczna FST (dotyczy części I - Zakres 1 i 2 oraz części II, III, IV, V, XI); 5.5 Unię Europejską - ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Interreg Czechy – Polska 2021 -2027 (dotyczy części II); 5.6 Unię Europejską – z programu LIFE Unii Europejskiej w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu Ochrony Powietrza dla województwa śląskiego (LIFE IPE/PL/000007 – LIFE-IP AGP-SILESIAN-SKY (dotyczy części II).
Vorherige Bekanntmachung: 736018-2025
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Oferta oraz wszystkie dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 6. Wraz z ofertą należy złożyć: a) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt 3 rozdziału VI SWZ, b) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, c) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, d) pełnomocnictwa - jeśli dotyczy. 7. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale IX SWZ. 8. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=2025%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne 8. W celu umożliwienia pełnej i jednoznacznej identyfikacji zaoferowanego przedmiotu zamówienia (spośród wielu dostępnych na rynku) oraz oceny jego zgodności z zapisami określonymi w SWZ w pkt 3 formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ), odpowiednio dla danej Części, Wykonawca zobligowany jest do podania parametrów dotyczących identyfikacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z pkt. 17, rozdziału IX SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Zakres I (Pakiet oprogramowania do tworzenia, edycji i podpisywania dokumentów PDF dla zespołów ) i Zakres II (Oprogramowanie do edycji i obróbki zdjęć, oraz zarządzania i katalogowania zdjęć dla zespołów)
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Oprogramowanie do projektowania graficznego
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część II
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Dostęp do aplikacji opartej na generatywnej sztucznej inteligencji umożliwiającej tworzenie obrazów wysokiej jakości na bazie wpisanego tekstu
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV - Dostęp do Chatbota opartego na dużym modelu językowym (LLM)
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część IV
Los: LOT-0009
Titel: Część V - Pakiet oprogramowania do rozpoznawania tekstów OCR
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część V
Los: LOT-0010
Titel: Część VI - Program do archiwizacji danych
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część VI
Los: LOT-0011
Titel: Część VII - Pakiet oprogramowania do obsługi plików GML
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część VII
Los: LOT-0012
Titel: Część VIII - Dostęp do platformy edukacyjnej
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część VIII
Los: LOT-0016
Titel: Część IX - Pakiet usług chmurowych dla współpracy zespołowej
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część IX
Los: LOT-0017
Titel: Część X - Aktualizacja programu Norma Expert w wersji 5.15.400.15 + baza cennikowa intercenbud
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część X
Los: LOT-0018
Titel: Część XI - Dostęp do aplikacji opartej na generatywnej sztucznej inteligencji umożliwiającej tworzenie prezentacji, stron internetowych oraz dokumentów
Interne Kennung: BZ-ZP.272.8.26.2025.MZ - Część XI