657812-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Personenwagen – Acord-cadru de prestare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor / autospecialelor MAN din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pentru o perioadă de 24 luni
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de prestare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor / autospecialelor MAN din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pentru o perioadă de 24 luni
Beschreibung: Urmare a finalizării licitației deschise, inițiate prin anunțul de participare nr. CN 1080595 din 28.04.2025, având ca obiect încheierea unor acorduri-cadru pentru serviciile de reparație și întrenținere ale autospecialelor din parcul auto al inspectoratului, Lotul 8 Man a fost anulat în conformitate cu prevederile articolului 212, alin. (1), lit. c) din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, astfel prin publicarea prezentei proceduri Autoritatea contractanta are în intenție încheierea unui acord-cadru de prestare a serviciilor de reparații și întreținere a autovehiculelor / autospecialelor MAN din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pentru o perioada de 24 luni. Autoritatea contractanta este interesată să achiziționeze atât piesele de schimb și materialele necesare în procesul de reparare și întreținere a autovehiculelor, cât și serviciile menționate, acestea urmând a se efectua în atelierele specializate ale operatorilor economici câștigători. În derularea acordului-cadru se va avea în vedere faptul că orice serviciu de mentenanță preventivă și/sau corectivă va fi achiziționat doar în baza unui contract subsecvent, semnat de către reprezentanții legali ai părților, în limita fondurilor bugetare alocate. Ofertanții vor depune ofertă de preț detaliat pe fiecare marcă / tip de autovehicul solicitat de către autoritatea contractanta, conform specificațiilor din Caietul de sarcini. În situația în care, după atribuirea acordului-cadru, fondurile alocate sunt sub pragurile estimate, autoritatea contractanta nu-și asumă obligația de a executa reparațiile curente și reviziile tehnice la valoarea maximă prezentată în fișa de date a achiziției. Acordul-cadru, ca modalitate specială de atribuire a unui contract de achiziție publică, conține cantități estimate de produse și servicii pe care autoritatea contractantă consideră că le va achiziționa ulterior, cantități care apar la nivelul documentației de atribuire a respectivului acord-cadru, autoritatea contractantă având obligația, ulterior, la momentul încheierii contractelor subsecvente, de a stabili cantitățile fixe ce vor fi achiziționate în cadrul respectivului contract subsecvent. Serviciile și produsele aferente prestării serviciilor de mentenanță corectivă și preventivă ce se vor achiziționa trebuie să îndeplinească în totalitate cerințele minime ale specificațiilor tehnice așa cum sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru, respectiv ale contractelor subsecvente, sunt menționate în Caietul de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor: 15 zile Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 33949746202523
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru 22 autospeciale – MAN
Interne Kennung: 1