657902-2026 - Ergebnis
Polen – Kleinbusse – Dostawa 6 szt. pojazdów typu bus w policyjnej wersji nieoznakowanej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 6 szt. pojazdów typu bus w policyjnej wersji nieoznakowanej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 6 szt. pojazdów typu bus w policyjnej wersji nieoznakowanej. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ oraz Rozdz. XIX SWZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w Formularzu oferty (wzór - załącznik nr 1 do SWZ) marki, typu, wariantu i oznaczenia handlowego zaoferowanego pojazdu, zgodnie z danymi zawartymi we wzorze świadectwa WE. Jeśli Wykonawca nie wskaże powyższych danych, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy, jako niezgodną z warunkami zamówienia. 4. Każdy pojazd musi być objęty gwarancją na okres: 1) min. 36 miesięcy z limitem min. 100 000 kilometrów przebiegu – gwarancja na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu na którym wykonano zabudowę, 2) min. 36 miesięcy - gwarancja na powłokę lakierniczą, 3) min. 72 miesięcy - gwarancja na perforację elementów nadwozia, 4) min. 36 miesięcy - gwarancja na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, 5) min. 36 miesięcy – gwarancja na instalację i urządzenia uprzywilejowaniu pojazdu, 6) min. 36 miesięcy – gwarancja na instalację łączności - licząc od daty odbioru pojazdu przez Zamawiającego. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych ani wariantowych. 6. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy. 7. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 8. Termin związania ofertą do dnia 16.12.2026r. 9. Zamawiający dokona zmian w umowie zgodnie z Rozdz. XIX SWZ. 10. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 11. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (tj. Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1), zwanym dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Stołeczny Policji; 2) nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych sprawuje inspektor ochrony danych osobowych: adres: ul. Nowolipie 2, 00-150 Warszawa; adres e-mail: iod@ksp.policja.gov.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na Dostawę 6 szt. pojazdów typu bus w policyjnej wersji nieoznakowanej (Numer postępowania: WZP-2609/26/147/T). 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy; 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 78 ustawy przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; 6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy; 7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 8) posiada Pani/Pan: a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*; c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO**; d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9) nie przysługuje Pani/Panu: a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b, c i f RODO. *Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. **Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego. 12. Zamawiający nie wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy. 13. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 i 2 ustawy oraz art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 7, 8 i 10 ustawy oraz art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04. 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31.07. 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L111 z 8.4.2022 str. 1).
Vorherige Bekanntmachung: 572606-2026
Interne Kennung: WZP-2609/26/147/T
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy oraz aktów wykonawczych do niej o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. 2. Zamawiający zgodnie z art. 139 ustawy przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114400 Kleinbusse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 6 szt. pojazdów typu bus w policyjnej wersji nieoznakowanej, zwanych dalej pojazdem lub pojazdami. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ oraz Rozdz. XIX SWZ. 3. Zamawiający, żąda złożenia wraz z ofertą, przedmiotowego środka dowodowego na potwierdzenie zgodności oferowanych pojazdów z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, tj. wzoru świadectwa zgodności WE pojazdu bazowego, potwierdzającego parametry zawarte w załączniku nr 5 do SWZ w punktach: pkt 1.4.1.4-1.4.1.6, 1.4.2.1-1.4.2.3 oraz 1.4.5.1-1.4.5.3. 4. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowane pojazdy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania. Przedmiotowe środki dowodowe wytworzone przez Wykonawcę (np. oświadczenie własne Wykonawcy) nie będą uznane za równoważne. 5. Zamawiający przyzna punkty w kryteriach oceny ofert (współczynnik maksymalnej mocy silnika netto, masa rzeczywista pojazdu bazowego, zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP) na podstawie danych z wzoru świadectwa zgodności WE pojazdu bazowego. Zamawiający, mimo dopuszczenia uzupełnienia wzoru świadectwa zgodności WE pojazdu bazowego, nie przyzna punktów w niniejszych kryteriach, jeśli przedmiotowy dokument nie zostanie złożony wraz z ofertą. 6. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, z zastrzeżeniem ust. 7. 7. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzić będą przesłanki unieważnienia postępowania. 8. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 9. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje wznowień i opcji