657966-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen im Energiebereich – Konsulttjänst - Expertrådgivning Energisystem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konsulttjänst - Expertrådgivning Energisystem
Beschreibung: Upphandlingen avser konsulttjänst för att bidra till en proaktiv och ändamånsenlig lokal och regional energiplanering som tar sin utgångspunkt i samhällets elektrifiering och de samhällsutmaningar som följer därav. Region Östergötland har ett långsiktigt behov av att förstärka genomförandet av insatser inom området Energisystem med extern expertis.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137891:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung