2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Somianka w roku 2024”
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Somianka w roku 2024. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Kz.272.14.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający w niniejszym postępowaniu stosuje tzw. „procedurę odwróconą”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Wykaz oświadczeń lub dokumentów jakie wykonawcy powinni dołączyć do składanych ofert. Wykonawca powinien złożyć: 1. Wypełniony i podpisany formularz ofertowy – załącznik nr 1 do SWZ; 2. Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ 3. Dokument potwierdzający wniesienie wadium; Jeżeli dotyczy: 4. Dokument potwierdzający, że Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów, w szczególności innego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (dotyczy wyłącznie sytuacji, w której Wykonawca przy wykazaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, polegał będzie na zasobach innego podmiotu); (Załącznik nr 10 do SWZ); 5. pełnomocnictwo – jeżeli dotyczy. (załącznik nr 6 do SWZ); 6. Wypełniony Wykaz posiadanych pojazdów (załącznik nr 9 do SWZ); 7. Wypełniony Jednolity Europejski Dokument Zamówienia zwany dalej w skrócie: „JEDZ” (składany przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona po wezwaniu przez Zamawiającego) 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są elektronicznie za pośrednictwem platformazakupowa.pl (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/somianka i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego” dostępnego na stronie dotyczącej danego postępowania (nie dotyczy składania ofert). 2. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku nie działania Platformy, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres: m.borkowska@somianka.pl (nie dotyczy składania ofert). 3. Korzystanie z platformy zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. 4. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: a) akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący. b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert dostępnej pod adresem: https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view 5. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Opis sposobu przygotowania oferty oraz dokumentów wymaganych przez Zamawiającego w SWZ 1. Oferta winna być: a) sporządzona wg wzoru FORMULARZA OFERTY (załącznik nr 1 do SWZ) w języku polskim, b) złożona wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, czyli za pośrednictwem Platformy: https://platformazakupowa.pl/pn/somianka , c) podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. Ofertę pod rygorem nieważności składa się w formie elektronicznej. 2. W procesie składania oferty, w tym dokumentów składanych wraz z ofertą na Platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny Wykonawca może złożyć bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu (opcja rekomendowana przez dostawcę Platformy) oraz dodatkowo dla całego pakietu dokumentów w kroku drugim Formularza składania oferty (po kliknięciu w przycisk Przejdź do podsumowania). 1. Zamówienie udzielone będzie wyłącznie Wykonawcy wybranemu zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną. 2. Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty według następujących kryteriów: 1) K1 – cena – 60 pkt 2) K2 – termin płatności faktur – 20 pkt 3) K3 – aspekty środowiskowe – 20 pkt
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Somianka w roku 2024. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.