2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka OZE z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z dotacją w formie umorzenia (zwaną dalej: Jednostkowa Pożyczka/Pożyczka) przeznaczonym na finansowanie projektów/inwestycji realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego przez Ostatecznych Odbiorców. Szczegóły dotyczące projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwaną dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU).
Vorherige Bekanntmachung: 507412-2025
Interne Kennung: DZPU/58/DIF/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zastosował art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP (Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0007
Titel: cz.4 Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka OZE z dotacją w formie umorzenia w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Wielkopolskiego.
Beschreibung: Część 4 – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka OZE z dotacją w formie umorzenia oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka OZE z dotacją w formie umorzenia”, z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 15 000 000,00 PLN uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości wymaganej na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 15%). Wykonawca zobowiązany jest wypłacić przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 40% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennung: cz.4 DZPU/58/DIF/2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w ramach każdej z Części zamówienia przewiduje możliwość udzielenia: 1) Prawa opcji, na zasadach określonych w PPU, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ, 2) Zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Pzp. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może ulec zwiększeniu do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej Części zamówienia. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może wynosić do 100 % w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej z Części zamówienia. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji oraz zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy PZP, wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego udostępnianych przez Zamawiającego na realizację zamówienia wyniesie maksymalnie 210 000 000,00 PLN. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w PPU, stosownie do podstawowej części zamówienia. W przypadku skorzystania z Prawa Opcji, Zamawiający, w uzgodnieniu z Wykonawcą, dokona aktualizacji terminów w zakresie wydatkowania środków Funduszu Szczegółowego.