2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gemeente Ermelo Lokale isolatie aanpak en energie loket
Beschreibung: De gemeente Ermelo is op zoek naar een uitvoeringspartner om het isolatieprogramma voor 2026-2030 te versnellen. Het doel is om in totaal 1.088 woningen te isoleren, met een focus op woningen met een D, E, F of G-label en een WOZ-waarde van maximaal €525.000 (peildatum 1 januari 2024). Het programma is onderdeel van het Nationaal Isolatieprogramma en heeft als doel om de energierekening van bewoners te verlagen, het wooncomfort te verhogen en bij te dragen aan de landelijke duurzaamheidsdoelstellingen. Aan deze aantallen kunnen geen rechten ontleend worden. De externe partner zal een cruciale rol spelen in het wegnemen van drempels voor bewoners om hun huis te isoleren. Dit moet bereikt worden door middel van vier mogelijke routes waar bewoners uit kunnen kiezen: Collectieve inkoopactie: Bewoners schrijven zich in voor specifieke isolatiemaatregelen en de subsidie wordt direct op de offerte verrekend, waardoor voorfinanciering niet nodig is. Advies, ontzorging en offerte op maat: Bewoners ontvangen professioneel, onafhankelijk advies en een offerte op maat, waarbij de subsidie ook direct verrekend wordt. Doe-het-zelf aanpak: Bewoners kunnen isolatiemaatregelen zelf uitvoeren met behulp van een voucher, zodat ze geen subsidie hoeven voor te schieten. Declaratieroute: Bewoners laten de werkzaamheden door een isolatiebedrijf naar keuze uitvoeren en dienen vervolgens de factuur in om het subsidiebedrag te ontvangen. Daarnaast wil de gemeente vanaf april 2027 het beheer van het Digitale Energie Loket wat bestaat uit een digitaal platform en het Klant Contact Centrum onderbrengen in deze opdracht. Het gaat hierbij om de verantwoordelijkheid voor een digitaal informatieplatform en een helpdesk voor verschillende doelgroepen, waaronder woningeigenaren, huurders en bedrijven.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Europees openbare aanbesteding
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0000