658230-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Orthopädische Implantate – Acord cadru de furnizare Implanturi ortopedice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare Implanturi ortopedice
Beschreibung: Acord cadru de furnizare implanturi ortopedice. AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
Interne Kennung: 4323209/2026/25201/21.09.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PLACI BLOCATE DIN TITAN CU SURUBURI INCLUSE
Beschreibung: Lot 1 PLACI BLOCATE DIN TITAN CU SURUBURI INCLUSE 1.1 PLACI BLOCATE EXTREMITATI MICI Placi blocate de clavicula in S buc cantit min cs 15 cantit max cs 60 cantit min ac 30 cantit max ac 180 Placi blocate acromio-claviculare buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate de scapula buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 1.2 PLACI BLOCATE HUMERUS PROXIMAL SI DISTAL DIN TITAN CU SURUBURI INCLUSE Placi humerus drepte diafizara si metafizara buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi humerus distal lateral buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi humerus distal medial buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi humerus distal in Y buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 1.3 PLACI BLOCATE RADIUS SI ULNA DIN TITAN CU SURUBURI INCLUSE Placi blocate radius distal volara buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate radius distal volare in T buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate radius distal dorsal buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate ulna buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocatede olecran si coronoid buc cantit min cs 6 cantit max cs 20 cantit min ac 12 cantit max ac 70 1.4 PLACI BLOCATE EXTREMITATI MARI PLACI BLOCATE FEMUR DIN TITAN CU SURUBURILE INCLUSE Placi blocate femur proximal buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate femur distal lateral buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate femur dreapta buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 Placi blocate femur pentru fracturile periprotetice buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 1.5 PLACI BLOCATE DE TIBIE DIN TITAN CU SURUBURILE INCLUSE Placi blocate tibie proximala laterala buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 Placi blocate tibie proximala mediala buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate tibie distala mediala buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate tibie distala laterala buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate tibie distala mediala maloeolara buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate tibie distala posterioara buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 Placi blocate tibie antero-laterale buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 Placi blocate tibie maleolara anterioara buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 Placa distala de pilon tibial buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 1.6 PLACI BLOCATE DE CALCANEU SI FIBULA Placi blocate de calcaneu buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 Placi blocate de fibula buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 1.7 SURUBURI SI IMPLANTURI PEDIATRICE Suruburi spongioase canulate din titan 6.5 mm, filet scurt, buc cantit min cs 5 cantit max cs 30 cantit min ac 15 cantit max ac 90 Suruburi spongioase canulate din otel 6.5 mm, filet total buc cantit min cs 5 cantit max cs 30 cantit min ac 15 cantit max ac 90 Suruburi spongioase canulate din titan, filet partial, 3.5 mm buc cantit min cs 5 cantit max cs 30 cantit min ac 15 cantit max ac 90 Suruburi spongioase canulate din titan, filet partial, 4.0 mm buc cantit min cs 5 cantit max cs 30 cantit min ac 15 cantit max ac 90 Suruburi spongioase canulate din titan, filet partial, 4.5 mm buc cantit min cs 5 cantit max cs 30 cantit min ac 15 cantit max ac 90 Tije Telescopice buc cantit min cs 2 cantit max cs 5 cantit min ac 3 cantit max ac 15 Implant pentru picior plat buc cantit min cs 2 cantit max cs 5 cantit min ac 3 cantit max ac 15 Placi in "8" cu si fara balama si in "H" buc cantit min cs 2 cantit max cs 5 cantit min ac 3 cantit max ac 15
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: FIXATOARE EXTERNE
Beschreibung: Lot 2 FIXATOARE EXTERNE 2.1 FIXATOR EXTERN MULTIFUNCTIONAL MONTABIL ÎN ORICE COMBINAŢIE CU FIŞE MULTIAXIALE buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 2.2 FIXATOR DINAMIC AXIAL PENTRU COT buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 2.3 FIXATOR EXTERN CIRCULAR RADIOTRANSPARENT buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 2.4 FIXATOR DINAMIC MULTIAXIAL PENTRU RADIUS/ HUMERUS/ TIBIE/ FEMUR cu/ fara CLAMP IN T buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 2.5 FIXATOR SEGMENTAL SI AXIAL DUBLU REGLABIL PENTRU TIBIE/ FEMUR buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25 2.6 FIXATOR UNGHIULAR , CU TRIPLA COMPACTARE/ DISTRACTIE PENTRU BAZIN buc cantit min cs 2 cantit max cs 8 cantit min ac 4 cantit max ac 25
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: SUBSTITUENTI OSOSI
Beschreibung: Lot 3 SUBSTITUENTI OSOSI 3.1 SUBSTITUENT OSOS GRANULE SI FORME GEOMETRICE buc cantit min cs 5 cantit max cs 30 cantit min ac 15 cantit max ac 90 3.2 SUBSTITUENT OSOS GRANULE SI FORME GEOMETRICE CU ANTIBIOTIC buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 3.3 SUBSTITUENT OSOS INJECTABIL buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45 3.4 SUBSTITUENT OSOS FLEXIBIL MODELABIL MANUAL buc cantit min cs 2 cantit max cs 15 cantit min ac 5 cantit max ac 45
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: INSTABILITATI ARTICULARE
Beschreibung: Lot 4 INSTABILITATI ARTICULARE 4.1 Scoabe Titan buc cantit min cs 5 cantit max cs 15 cantit min ac 10 cantit max ac 45 4.2 Ancore Titan buc cantit min cs 5 cantit max cs 15 cantit min ac 10 cantit max ac 45 4.3 Ancore PEEK buc cantit min cs 5 cantit max cs 15 cantit min ac 10 cantit max ac 45
Interne Kennung: 4