65825-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Obsługa 14 szaletów miejskich, ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce w latach 2025-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obsługa 14 szaletów miejskich, ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce w latach 2025-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest obsługa czternastu szaletów miejskich, publicznych, ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce, w okresie od dnia podpisania umowy, nie wcześniej niż od dnia 01.04.2025 r. do dnia 04.01.2027 r. 2. Zakres usługi obejmuje m.in.: 2.1. wykonywanie zabiegów higieniczno-sanitarnych obejmujących: 2.1.1. mycie posadzek, glazury, lamperii, okien, drzwi, urządzeń sanitarnych oraz innych elementów stanowiących wyposażenie szaletów; 2.1.2. dezynfekcję urządzeń sanitarnych; 2.1.3. bieżące wyposażenie w neutralizatory zapachów; 2.2. konserwację obiektu oraz jego wyposażenia obejmującą w szczególności: 2.2.1. przeglądy instalacji wodno-kanalizacyjnej, bieżące usuwanie usterek i uszkodzeń oraz regulacja zaworów i spłuczek, wymiana uszczelek, desek sedesowych, udrażnianie przewodów kanalizacyjnych; 2.2.2. przeglądy instalacji elektrycznej, usuwanie usterek i/lub uszkodzeń, wymiana lub naprawa gniazdek elektrycznych, wyłączników, opraw, oświetlenia, spalonych grzejników i term elektrycznych; 2.2.3. naprawy stolarki okiennej, drzwiowej oraz rolet połączone z jej malowaniem, w tym uzupełnianie wybitych szyb, naprawa i wymiana zamków, naprawa i wymiana klamek drzwiowych, naprawa zawiasów drzwi; 2.2.4. uzupełnianie brakującej glazury i terakoty; 2.2.5. zamalowywanie napisów tzw. ”graffiti” (farba do zamalowania winna być w odcieniu na jaki pomalowany jest obiekt); 2.2.6. wymianę uszkodzonych lub skradzionych pojemników na: papier, mydło, ręczniki papierowe, baterii zlewozmywakowych oraz grzejników elektrycznych; 2.2.7. kontrola stanu technicznego pokrycia dachów szaletów i usuwanie ewentualnych przecieków; 2.3. zapewnienie kompletności usługi dla korzystających z szaletu, a w szczególności zapewnienie skorzystania z miski ustępowej, pisuaru, papieru toaletowego, umywalki, mydła w płynie, ręczników jednorazowego użytku, koszy wraz z workami na odpady komunalne, 2.4. zapewnienie obsługi szaletów codziennie (przez 7 dni w tygodniu) w godzinach ich otwarcia oraz wydłużania godzin otwarcia szaletu, znajdującego się w rejonie organizowanych imprez plenerowych bez naliczania dodatkowych opłat; 2.5. umieszczenie na szaletach w widocznych miejscach tabliczek o wymiarach nie mniejszych niż 30 x 20 cm o treści: „Szalet miejski bezpłatny”; 2.6. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania należycie opłaconego ubezpieczenia z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z realizacją przedmiotu zamówienia oraz winien utrzymać przedmiotowe ubezpieczenie na tym samym poziomie przez cały okres obowiązywania umowy, zgodnie z §9 ust. 3-4 wzoru umowy, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: AK-IV.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony z powodu konieczności pilnego udzielenia zamówienia, którego przedmiotem jest obsługa 14 szaletów miejskich, ogólnodostępnych, zlokalizowanych na terenie miasta Kielce w latach 2025 – 2027. Pilność udzielenia zamówienia spowodowana jest koniecznością zapewnienia ciągłości świadczonej usługi. Zagrożenie przerwania ciągłości obsługi szaletów miejskich powstało na skutek unieważnienia prowadzonego uprzednio postępowania o udzielenie zamówienia, w którym oferta najkorzystniejsza, jako jedyna oferta niepodlegająca odrzuceniu, przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie miał możliwości zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Przedmiotem zamówienia jest jednorodna, powtarzalna usługa, w związku z tym, przygotowanie przez Wykonawców ofert nie powinno być czasochłonne, a zatem skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Należy dodać, że przedmiotowe postępowanie, w tym składanie ofert, odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Opisane wyżej okoliczności wyczerpują zdaniem Zamawiającego przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, wobec czego uznać należy, iż skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001