65826-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung – Organizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOrganizowanie i świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla osób z zaburzeniami psychicznymi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: - świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi w miejscu ich zamieszkania, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. - poprawa funkcjonowania i jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi. Specjalistyczne usługi opiekuńcze dostosowane są do szczególnych potrzeb osób wymagających pomocy w formie specjalistycznych usług, wynikających z rodzaju ich schorzenia lub niepełnosprawności, świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 roku w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych. Wymiar usług: planowana szacunkowa liczba godzin specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi wynosi 11270 godzin w tym 420 godzin na rzecz dzieci i młodzieży, o których mowa w §2 pkt 5 Rozporządzenia – (indywidualne terapie, m.in. fizjoterapia, terapia SI, psychoterapia).
Interne KennungCUS.260.3.2026.ZP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen, 85312100 Betreuung in Tagesstätten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: - świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi w miejscu ich zamieszkania, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. - poprawa funkcjonowania i jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi. Specjalistyczne usługi opiekuńcze dostosowane są do szczególnych potrzeb osób wymagających pomocy w formie specjalistycznych usług, wynikających z rodzaju ich schorzenia lub niepełnosprawności, świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 roku w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych. Wymiar usług: planowana szacunkowa liczba godzin specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi wynosi 11270 godzin w tym 420 godzin na rzecz dzieci i młodzieży, o których mowa w §2 pkt 5 Rozporządzenia – (indywidualne terapie, m.in. fizjoterapia, terapia SI, psychoterapia). Szczegółowy opis zamówienia zawiera rozdział III SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający w ramach zamówienia przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy. 1) Zamówienia do udzielenia w ramach prawa opcji, polegać będą na powtórzeniu tych samych usług, które zostały opisane w zamówieniu podstawowym. – tj. Zamawiający w ramach opcji może zlecić wykonanie dodatkowych godzin świadczenia usług o których mowa powyżej. 2) Maksymalna wartość zamówienia przewidzianego do udzielenia w ramach prawa opcji może wynieść do 40% wartości zamówienia podstawowego. 3) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części do maksymalnej wysokości, o której mowa powyżej. 4) Zamówienie udzielone w ramach prawa opcji zostanie udzielone na takich samych warunkach cenowych (z zastosowaniem tych samych stawek jednostkowych) jak zaoferowane przez Wykonawcę w zamówieniu podstawowym. W przypadku podwyższenia lub obniżenia stawek jednostkowych za usługi na podstawie postanowień §8 projektowanych postanowień umowy (zał. nr 5 do SWZ) przed zastosowaniem prawa opcji, stosowane będą zmienione stawki. 5) Zamówienie w ramach prawa opcji może zostać udzielone w przypadku wyczerpania ceny ofertowej przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta, o ile będzie istniała dalsza potrzeba świadczenia usług. 6) Zlecenie wykonania dodatkowych usług w ramach zastosowania prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia przez Zamawiającego, określającego wartość o jaką zwiększone zostanie maksymalne wynagrodzenie, w ramach którego Wykonawca będzie zobowiązany wykonać dodatkowe usługi. 7) Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) zaciąganego w momencie zawarcia umowy a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji.