See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de mentenanță la ascensoare de persoane și marfă
Beschreibung: Încheierea unui acord - cadru având ca obiect prestare servicii de mentenanta la ascensoare de persoane și marfă, după cum urmează: Lot 1 – Mentenanță la ascensoare marca ASCENSORUL în municipiul Bucureşti; Lot 2 – Mentenanță la ascensoare marca IFMA în municipiul Bucureşti; Lot 3 – Mentenanță la ascensoare marca ORONA în municipiul Bucureşti; Lot 4 – Mentenanță la ascensoare marca Ptf. Daldoss în municipiul Bucureşti; Lot 5 – Mentenanță la ascensoare marca ROMVERSIS TOP în municipiul Bucureşti; Lot 6 – Mentenanță la ascensoare marca SCHINDLER în municipiul Bucureşti; Lot 7 – Mentenanță la ascensoare marca VOEM în municipiul Bucureşti; Lot 8 – Mentenanță la ascensoare marca VALCRIS în municipiul București; Lot 9 – Mentenanță la ascensoare marca SKG METALLSCHEIDER în municipiul București; Lot 10 – Mentenanță la ascensoare tip platformă marca Danfos în municipiul București; Lot 11 – Mentenanță la ascensoare tip platformă marca Kleeman Group în municipiul București; Lot 12 – Mentenanță la ascensoare tip platformă marca Shanghai SAYIE 1 în municipiul București; Lot 13 – Mentenanță la ascensoare marca IFMA în judeţul Ilfov; Lot 14 – Mentenanță la ascensoare marca NEPTUN în judeţul Ilfov; Lot 15 – Mentenanță la ascensoare marca IFMA în judeţul Vâlcea; Lot 16 – Mentenanță la ascensoare marca MAC PUARSA în judeţul Vâlcea; Lot 17 – Mentenanță la ascensoare marca HAS ASANSOR în judeţul Constanţa; Lot 18 – Mentenanță la ascensoare marca IFMA în judeţul Constanţa; Lot 19 – Mentenanță la ascensoare marca OTIS în judeţul Giurgiu; În cadrul procedurii de achizitie, dintre cele trei autoritati contractante achizitorul este UM 0929 Bucuresti. Acordul/acordurile cadru vor fi incheiate intre UM 0929 Bucuresti, in calitate de promitent achizitor, UM 0461 Bucuresti, UM 0521 Bucuresti și UM 0418 București, in calitate de promitenți beneficiari-platitori si ofertantul declarat castigator, in calitate de promitent prestator. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 de zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă - achizitorul va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 24/13624359/2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50750000 Wartung von Aufzugsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Mentenanță la ascensoare marca ASCENSORUL în municipiul Bucureşti
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 22.054,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Mentenanță la ascensoare marca IFMA în municipiul Bucureşti
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 301.638,52 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Mentenanță la ascensoare marca ORONA în municipiul Bucureşti
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 16.114,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Mentenanță la ascensoare marca Ptf. Daldoss în municipiul Bucureşti
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 13.114,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Mentenanță la ascensoare marca ROMVERSIS TOP în municipiul Bucureşti
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Mentenanță la ascensoare marca SCHINDLER în municipiul Bucureşti
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 45.643,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Mentenanță la ascensoare marca VOEM în municipiul Bucureşti
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 14.114,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0009
Titel: Mentenanță la ascensoare marca SKG METALLSCHEIDER în municipiul București
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 25.428,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Mentenanță la ascensoare tip platformă marca Danfos în municipiul București
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Mentenanță la ascensoare tip platformă marca Kleeman Group în municipiul București
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Mentenanță la ascensoare tip platformă marca Shanghai SAYIE 1 în municipiul București
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0015
Titel: Mentenanță la ascensoare marca IFMA în judeţul Vâlcea
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 43.116,02 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Mentenanță la ascensoare marca MAC PUARSA în judeţul Vâlcea
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 33.855,08 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Mentenanță la ascensoare marca HAS ASANSOR în judeţul Constanţa
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 130.740,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Mentenanță la ascensoare marca IFMA în judeţul Constanţa
Beschreibung: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 42.681,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 18