658364-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Usunięcie odpadów niebezpiecznych z terenu Gminy Kędzierzyn-Koźle, z miejsc przeznaczonych do ich składowania lub magazynowania: część nr 1 - dz.nr 2645/14 obręb Kłodnica ul. Portowa 47A oraz część nr 2 - dz.nr 1125/47 obręb Sławięcice ul. Strzelecka 6.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usunięcie odpadów niebezpiecznych z terenu Gminy Kędzierzyn-Koźle, z miejsc przeznaczonych do ich składowania lub magazynowania: część nr 1 - dz.nr 2645/14 obręb Kłodnica ul. Portowa 47A oraz część nr 2 - dz.nr 1125/47 obręb Sławięcice ul. Strzelecka 6.
Beschreibung: Usunięcie odpadów niebezpiecznych z terenu Gminy Kędzierzyn-Koźle, z miejsc przeznaczonych do ich składowania lub magazynowania: część nr 1 - dz.nr 2645/14 obręb Kłodnica ul. Portowa 47A oraz część nr 2 - dz.nr 1125/47 obręb Sławięcice ul. Strzelecka 6.
Interne Kennung: ZP.271.1.73.2026.DM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, że wyznaczył skrócony termin składania ofert z uwagi na następujące okoliczności: 1. Charakter przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest likwidacja zagrożenia ekologicznego poprzez usunięcie i unieszkodliwienie zróżnicowanych odpadów niebezpiecznych (ok. 638 Mg przy ul. Portowej 47A oraz ok. 576 Mg przy ul. Strzeleckiej 6). Odpady te składowane są w budynkach i wiatach w niesprawnych technicznie, ulegających degradacji opakowaniach (m.in. mauserach i beczkach), co stwarza realne i ciągłe ryzyko emisji substancji toksycznych do gleby i powietrza lub wystąpienia samozapłonu. 2. Konieczność dotrzymania bezwzględnego terminu wywozu (30 listopada 2026 r.): Konstrukcja wynika z zasad finansowania zadania, które realizowane jest z rezerwy celowej budżetu Państwa. Umowa nakłada na Wykonawcę obowiązek fizycznego uprzątnięcia i wywiezienia całości odpadów z terenu nieruchomości w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2026 r. Zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert (wraz z procedurą badania podmiotowego i podpisania umowy) uniemożliwiłoby Wykonawcy przystąpienie do prac operacyjnych w czasie gwarantującym bezpieczne wywiezienie chemikaliów w ww. terminie. 3. Przedmiotem zamówienia są usługi usuwania i utylizacji, dla których rynek wykonawców jest wysoce wyspecjalizowany i sprofilowany. Przygotowanie oferty cenowej na podstawie opisu przedmiotu zamówienia, ewentualnej wizji lokalnej nie wymaga od podmiotów profesjonalnych czasochłonnych procesów projektowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Usunięcie odpadów niebezpiecznych na terenie nieruchomości dz. nr 2645/14 obręb Kłodnica (ul. Portowa 47A).
Beschreibung: A. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych (dalej zwanych Odpadami) na terenie nieruchomości dz. nr 2645/14 obręb Kłodnica (ul. Portowa 47A) (dalej zwanych Nieruchomością), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w mauserach, beczkach o różnych pojemnościach, itp.). Na nieruchomości przy ul. Portowej 47A zmagazynowano łącznie ok. 638 Mg odpadów niebezpiecznych - w budynku magazynowym oraz poza budynkiem magazynowym (wiata). Odpady należy poddać odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia. Lokalizacja nieruchomości oraz jej oznaczenie w formie mapy stanowią Załącznik. B. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: przygotowanie do transportu, ważenie odpadów – w miejscu załadunku odpadów, załadunek i transport odpadów, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów, uporządkowanie terenu. Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. C. Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 40% wartości zamówienia podstawowego na poniższych zasadach. 1. Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy, a zamówienie objęte opcją będzie rozliczane w oparciu o ceny jednostkowe wskazanych w formularzu oraz zapisy umowne. 2. Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 3. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania kwoty. 5. Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. D. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa m.in. Opis przedmiotu zamówienia, Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami zamieszczone w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Wspolne dla obu części. Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 40% wartości zamówienia podstawowego na poniższych zasadach. 1. Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy, a zamówienie objęte opcją będzie rozliczane w oparciu o ceny jednostkowe wskazanych w formularzu oraz zapisy umowne. 2. Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 3. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania kwoty. 5. Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Usunięcie odpadów niebezpiecznych na terenie nieruchomości na terenie nieruchomości dz. nr 1125/47 obręb Sławięcice (ul. Strzelecka 6).
Beschreibung: A. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych (dalej zwanych Odpadami) na terenie nieruchomości dz. nr 1125/47 obręb Sławięcice (ul. Strzelecka 6) (dalej zwanych Nieruchomością), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w mauserach, beczkach o różnych pojemnościach, itp.). Na nieruchomości przy ul. Strzeleckiej 6 zmagazynowano w hali łącznie ok. 576 Mg. Odpady należy poddać odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia. Lokalizacja nieruchomości oraz jej oznaczenie w formie mapy stanowią Załącznik. B. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: przygotowanie do transportu, ważenie odpadów – w miejscu załadunku odpadów, załadunek i transport odpadów, odzysk lub unieszkodliwienie odpadów, uporządkowanie terenu. Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. C. Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 40% wartości zamówienia podstawowego na poniższych zasadach. 1. Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy, a zamówienie objęte opcją będzie rozliczane w oparciu o ceny jednostkowe wskazanych w formularzu oraz zapisy umowne. 2. Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 3. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania kwoty. 5. Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. D. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa m.in. Opis przedmiotu zamówienia, Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami zamieszczone w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
Interne Kennung: Część 2