658467-2026 - Wettbewerb
Schweden – Zu Baustoffen gehörige Produkte – Byggmaterial och järnhandelsvaror, Hudiksvall 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Byggmaterial och järnhandelsvaror, Hudiksvall 2026
Beschreibung: Upphandling omfattar ramavtal för byggmaterial och järnhandelsvaror
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44140000 Zu Baustoffen gehörige Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Byggmaterial
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137580:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44190000 Verschiedene Baustoffe, 44191000 Verschiedene Holzbaustoffe, 44192000 Diverse sonstige Baustoffe, 44316000 Eisenwaren
Los: LOT-0002
Titel: Järnhandelsvaror
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137580:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Personlig skyddsutrustning
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137580:Lot:3
658467-2026 - Competition
Sweden – Products related to construction materials – Byggmaterial och järnhandelsvaror, Hudiksvall 2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44140000 Products related to construction materials
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Byggmaterial
Additional classification (cpv): 44190000 Miscellaneous construction materials, 44191000 Miscellaneous construction materials in wood, 44192000 Other miscellaneous construction materials, 44316000 Ironmongery
Lot: LOT-0002
Title: Järnhandelsvaror
Lot: LOT-0003
Title: Personlig skyddsutrustning
658467-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggmaterialrelaterade produkter – Byggmaterial och järnhandelsvaror, Hudiksvall 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44316000 Järnhandelsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003