658491-2026 - Ergebnis
Rumänien – Teile und Zubehör für Fotokopiergeräte – ,,Consumabile pentru tehnică de calcul "
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Consumabile pentru tehnică de calcul "
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru constă în achiziționarea de consumabile pentru tehnica de calcul și livrarea acestora în reprezentanțele Registrului Auto Român-R.A., achiziție care se realizează din fonduri proprii. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire (art. 160 alin (1) din Legea 98/2016 și art 103 alin (1) din HG 395 cu modificările și completările ulterioare), cu respectarea unui termen limită de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. - Autoritatea contractantă va răspunde consolidat, în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări/informaţii suplimentare în a 11-a zi de dinainte de termenul-limită stabilit pentru depunerea ofertelor (art. 160 alin. (2) și 161 alin. (1) din Legea 98/2016 și art. 27 alin. (2)-(4) şi art. 103 alin. (2) din HG 395/2016). - Autoritatea contractantă nu va răspunde la o solicitare de clarificări/informaţii suplimentare, primită în intervalul de 17 zile anterior termenului-limită stabilit pentru depunerea ofertelor, solicitarea fiind considerată a fi fost transmisă tardiv.
Interne Kennung: 1590236/2025/244
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30125000 Teile und Zubehör für Fotokopiergeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru constă în achiziționarea de consumabile pentru tehnica de calcul și livrarea acestora în reprezentanțele Registrului Auto Român-R.A., achiziție care se realizează din fonduri proprii. - Având în vedere că documentația de atribuire contine un set minim de informații specifice referitoare la estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru, precum și estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, subliniem faptul că aceste cantități minime și maxime pe care autoritatea contractantă le stabilește inițial în documentația de atribuire și ulterior în acordul-cadru reprezintă estimări ale unor cantități care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru și nu cantitățile exacte care vor fi achiziționate, acestea din urmă putând fi mai mici, egale sau mai mari raportat la cele estimate, în funcție de necesitățile reale ale autorității contractante. - Promitentul-Achizitor îşi rezervă dreptul/opțiunea de a suplimenta cantitatea estimată la nivelul documentației de atribuire cu până la maxim 10% din cantitatea maximă pentru acordul-cadru/contractul subsecvent, pentru fiecare categorie de produse în parte. - Pretul produselor care vor fi achiziționate suplimentar în baza clauzei de revizuire va fi cel din propunerea financiară ce sta la baza acordului-cadru (ajustat după caz conform formulei de ajustare), iar perioada de timp în care se va putea utiliza aceasta opțiune de către promitentul Achizitor este pe toată durata de valabilitate a acordului-cadru/contractului subsecvent. Valoarea suplimentarii este 841.152,42 lei fara TVA, iar ofertele tehnice şi financiare se vor încadra în valoarea estimată, fără suplimentarea de 10%, respectiv in valoarea maxima estimata de 8.441.524,18 lei, fara TVA. Modificarea acordului-cadru/contractului subsecvent în baza prezentei clauze de revizuire este reglementată de art. 221 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016 și se circumscrie modificării nesubstanțiale, având toate elementele prevăzute de art. 2 alin. (1)-(2) din Instrucțiunea ANAP nr. 1/2021. pentru acordul-cadru: • valoare minimă acord-cadru: 7.880.207,16 lei • valoare maximă acord-cadru: 8.441.524,18 lei pentru contractul subsecvent: • valoare minimă contract subsecvent: 2.626.735,72 lei • valoare maximă contract subsecvent: 2.813.841,39 lei Cantitățile minime și maxime ale produselor solicitate, sunt cele declarate în caietul de sarcini și vor fi livrate pe baza comenzilor în locațiile precizate. Cantitatile din Anexa nr. 1 a caietului de sarcini contin cantitatile maxime, fara suplimentare.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30125100 Tonerpatronen, 30192113 Tonerkassetten