658596-2026 - Ergebnis
Finnland – Reparatur- und Wartungsdienste – Jäänhoitokoneiden huolto- ja korjauspalveluiden puitejärjestely
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jäänhoitokoneiden huolto- ja korjauspalveluiden puitejärjestely
Beschreibung: Pyydämme tarjousta Helsingin kaupungin kulttuurin- ja vapaa-ajan toimialan hallintaan kuuluvien jäänhoitokoneiden huolto- ja korjauspalveluista. Sopimuskausi on yksi (1) vuosi, ja kolme (3) optiokautta, joiden kesto on yksi (1) vuosi. Sopimuskauden maksimiaika on siten neljä vuotta. Kyseessä olevien töiden kokonaistarve arvioidaan olevan enintään 100 000 euroa/ vuosi (alv. 0 %) ja 400 000 euroa koko sopimuskaudelta neljä (4) vuotta. Tilaaja tekee päätöksen optiokauden käyttöönotosta ennen sopimuskauden päättymistä. Työkohteet sijaitsevat kulttuurin ja vapaa-ajan toimialan hallinnoimissa kiinteistöissä ja rakennuksissa. Tarjouspyyntö koskee jäänhoitokoneiden huolto- ja korjaustöitä. Tarkempi kuvaus puitejärjestelystä on tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Interne Kennung: 605194 HEL 2026-004463
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37481000 Eisaufbereitungsmaschinen, 50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen
5. Los
Los: LOT-0000