658643-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Babypflegeprodukte – EU-udbud vedrørende indkøb og levering af babyudstyr til Jysk Fællesindkøb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud vedrørende indkøb og levering af babyudstyr til Jysk Fællesindkøb
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af babyudstyr til Jysk Fællesindkøb ( Syddjurs, Norddjurs, Favrskov, Skanderborg, Skive, Rebild, Mariagerfjord, Vesthimmerland og Viborg Kommune). Syddjurs Kommune er tovholder på udbuddet.Udbuddet er delt op i 3 delaftaler:Delaftale 1: Barnevogne med motorDelaftale 2: Vogne, krybber og babyudstyrDelaftale 3 Ladcykler og tilbehørFor nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og ydelser, henvises til udbudsmaterialet, inkl. bilag.De i udbuddet deltagende kommuner er selvstændige aftaleansvarlige. De enkelte deltagende kommuner kan f.eks. benytte optioner individuelt, uden at dette påvirker aftalevilkårene.
Interne Kennung: 290823798
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33750000 Babypflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18410000 Spezialkleidung, 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen, 34422000 Fahrräder mit Hilfsmotor, 34432000 Teile und Zubehör für Fahrräder, 34911000 Gespann- oder Handkarren sowie andere Fahrzeuge ohne mechanischen Antrieb, 34912100 Kindersportwagen, 39143112 Matratzen, 39161000 Kindergartenmöbel, 39500000 Textilwaren, 39512000 Bettwäsche, 39512400 Daunendecken
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Barnevogne med motor
Beschreibung: Delaftalen vedrører indkøb af barnevogne med motor, tilbehør og serviceaftaler.
Interne Kennung: 290914385-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen, 34912100 Kindersportwagen, 39143112 Matratzen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen er gældende i 24 måneder, med option på forlængelse på 2 x 12 måneder.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Vogne, krybber og babyudstyr
Beschreibung: Delaftale 2 vedrører indkøb af vogne, krybber og babyudstyr, herunder bl.a. barnevogne, klapvogne, børnebusser, krybber, højstole, pusleborde, babyalarmer, tekstiler, samt tilbehør og serviceaftaler.
Interne Kennung: 290914514-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18410000 Spezialkleidung, 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen, 34911000 Gespann- oder Handkarren sowie andere Fahrzeuge ohne mechanischen Antrieb, 34912100 Kindersportwagen, 39143112 Matratzen, 39161000 Kindergartenmöbel, 39500000 Textilwaren, 39512000 Bettwäsche, 39512400 Daunendecken
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Ladcykler og tilbehør
Beschreibung: Delaftale 3 vedrører indkøb af ladcykler, tilbehør og serviceaftaler.
Interne Kennung: 290914569-2
Haupteinstufung (cpv): 34422000 Fahrräder mit Hilfsmotor
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34432000 Teile und Zubehör für Fahrräder
658643-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 290823798
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 33750000 Baby care products
Additional classification (cpv): 18410000 Special clothing, 34115200 Motor vehicles for the transport of fewer than 10 persons, 34422000 Cycles with auxiliary motors, 34432000 Parts and accessories for bicycles, 34911000 Horse or hand-drawn carts and other non-mechanically-propelled vehicles, 34912100 Pushchairs, 39143112 Mattresses, 39161000 Kindergarten furniture, 39500000 Textile articles, 39512000 Bed linen, 39512400 Eiderdowns
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 290914385-0
Additional classification (cpv): 34115200 Motor vehicles for the transport of fewer than 10 persons, 34912100 Pushchairs, 39143112 Mattresses
Options:
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 290914514-1
Additional classification (cpv): 18410000 Special clothing, 34115200 Motor vehicles for the transport of fewer than 10 persons, 34911000 Horse or hand-drawn carts and other non-mechanically-propelled vehicles, 34912100 Pushchairs, 39143112 Mattresses, 39161000 Kindergarten furniture, 39500000 Textile articles, 39512000 Bed linen, 39512400 Eiderdowns
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 290914569-2
Main classification (cpv): 34422000 Cycles with auxiliary motors
Additional classification (cpv): 34432000 Parts and accessories for bicycles