2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kattohuoltopalvelut Kiinteistö Oy Auroranlinnan kiinteistöissä
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat Kiinteistö oy Auroranlinnalle suoritettavat kattotarkastukset, pienkorjaukset ja akuutit tilaustyöt kiinteistöhuollon tai Auroranlinnan kautta. Auroranlinnalla on kiinteistöjä noin 80 kohteessa ympäri Helsinkiä. Kiinteistöt/yhtiöt ovat kooltaan paritaloista yli 160 asuntoa käsittäviin talokokonaisuuksiin. Tarjoajalla tulee siten olla riittävät resurssit töiden loppuun saattamiseksi. Tehtävään on tarkoitus valita urakoitsija, joka ovat saanut eniten pisteitä kilpailutuksesta. Kohteisiin voi tutustua Auroranlinnan nettisivujen kautta ja paikan päällä käymällä. Sopimus on tarkoitus alkaa 5.1.2027. Sopimus tehdään määräaikaisena 2 vuodeksi. Sopimukseen sisältyy optio (2) kahdesta yhden (1) vuoden pituisesta optiovuodesta.
Interne Kennung: 626347
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
658698-2026 - Competition
Finland – Repair and maintenance services – Kattohuoltopalvelut Kiinteistö Oy Auroranlinnan kiinteistöissä
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 626347
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50000000 Repair and maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0000