658737-2026 - Ergebnis
Schweden – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Mattransporter färdiglagad varm mat Avesta kommun
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mattransporter färdiglagad varm mat Avesta kommun
Beschreibung: Kan ni transporter? Upphandlingscenter genomför nu en upphandling av Mattransporter av färdiglagad varm mat för Avesta kommun. Färdiglagad varm mat samt andra livsmedel och torrvaror behöver transporteras från produktionsköken till kommunens förskolor/skolor samt vård- och omsorgsboenden. Välkomna med ert anbud!
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107924:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser