658875-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Informationssysteme und Server – Servere og storage, 2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelServere og storage, 2025
BeschreibungUdbuddet vedrører en Rammeaftale på levering af servere og storage. Formålet med udbuddet er at konkurrenceudsætte SDUs forbrug af Server og Storage med dertil hørerende service og support. På denne baggrund, vil Rammeaftalen skulle hjælpe Ordregiver med at opnå at få dækket sit behov for løbende service og support, som forventes at være på 40 mio. kr. over 4 år. Det er derfor afgørende for Ordregiver, at tilbudsgiverne i deres tilbud fokuserer på at tilbyde servere og storage af høj kvalitet med dertilhørende god service og god support. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter, herunder de krav varerne skal opfylde, henvises til Bilag 1 – Kravspecifikation og tilbudsliste på levering af server og storage, Bilag 2 – Tilbudsgivers løsningsforslag på levering af server og storage og herunder Bilag 3 – Tilbudsgivers konsulentteam på server og storage, samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
Interne Kennung572628
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30211500 Hauptprozessor (CPU) oder Prozessoren, 30233100 Computerspeichereinheiten, 30234000 Speichermedien, 72590000 Computer-Fachdienste, 48820000 Server, 72591000 Entwicklung von Leistungsumfangsabkommen
5. Los
LosLOT-0000