658922-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Finnland – Softwareprogrammierung und -beratung – Ammatillisen koulutuksen toiminnanohjausjärjestelmän yhteiskehittämishanke
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ammatillisen koulutuksen toiminnanohjausjärjestelmän yhteiskehittämishanke
Beschreibung: Hankinnan kohteena on ammatillisen koulutuksen järjestäjän toiminnanohjausjärjestelmän toteuttaminen ja käyttöönotto. Ratkaisun tarkoituksena on muodostaa koulutuksen järjestäjän koko toimintaa tukeva tietoon perustuvan johtamisen, resurssien hallinnan ja toiminnan suunnittelun kokonaisuus. Järjestelmä tukee muun muassa opiskelijavirtojen hallintaa, opetuksen ja ohjauksen suunnittelua, henkilöstö- ja tilaresurssien hallintaa, talouden seurantaa sekä toiminnan vaikuttavuuden, tuloksellisuuden ja laadun seurantaa. Hankinnan yhteydessä järjestelmä integroidaan hankintayksikön käytössä olevaan opiskelijahallintojärjestelmään. Hankinta sisältää: toiminnanohjausjärjestelmän yhteiskehittämistä koskevan Yhteiskehittämissopimuksen; järjestelmän käyttöä, toimitusta, käyttöönottoa, ylläpitoa ja jatkokehittämistä koskevan Wilma Plan -sopimuksen; sekä hankinnan kohteen toteuttamiseen liittyvät integraatiot, asiantuntijapalvelut ja käyttöönottopalvelut. Hankinnan tavoitteena on toteuttaa toiminnanohjausratkaisu Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riverian strategiakauden 2026–2029 aikana osaksi hankintayksikön digitaalista toimintaympäristöä.
Interne Kennung: 17/00.01.02.01/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212900 Diverse Software-Entwicklungen und Computersysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-057742-LOT-0001