659023-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Dostawa energii elektrycznej na potrzeby zasilania obiektów Instytutu Ogrodnictwa – PIB zlokalizowanych w Skierniewicach oraz Puławach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej na potrzeby zasilania obiektów Instytutu Ogrodnictwa – PIB zlokalizowanych w Skierniewicach oraz Puławach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby zasilania obiektów Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego na okres 12 miesięcy, zgodnie z przepisami i standardami jakości określonymi przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn. zm.), przepisami wykonawczymi do tej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 904 z późn. zm.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: 1) Pakiet nr 1 - dostawa energii elektrycznej do obiektów w Skierniewicach o łącznym szacowanym wolumenie 3 237,01 MWh, 2) Pakiet nr 2 - dostawa energii elektrycznej do obiektów oraz w Puławach o łącznym szacowanym wolumenie 110,91 MWh. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2.1 - dla Pakietu nr 1 oraz w Załączniku nr 2.2 - dla Pakietu nr 2, które zawierają planowane zapotrzebowanie na energię elektryczną dla poszczególnych punktów poboru w okresie realizacji zamówienia. 4. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa, zobowiązany będzie przeprowadzić w imieniu Zamawiającego, na podstawie udzielonego mu pełnomocnictwa, procedurę zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. 5. Szczegółowy zakres praw i obowiązków związanych z realizacją zamówienia określa Projekt umowy stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów w Skierniewicach
Beschreibung: Pakiet nr 1 - Dostawa energii elektrycznej do obiektów w Skierniewicach o łącznym szacowanym wolumenie 3 237,01 MWh
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb na dostawy energii, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu wolumenu energii, na następujących warunkach: 1) wartość zamówienia objętego prawem opcji nie przekroczy 5% wolumenu podstawowego wskazanego w Załącznikach nr 2.1 do SWZ; 2) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na takich samych warunkach, jak zamówienie podstawowe; 3) do rozliczenia przyjęte będą ceny jednostkowe jak dla zamówienia podstawowego; 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa składając oświadczenie woli, na adres e-mail Wykonawcy, wskazany w Umowie, 5) Zamawiający zastrzega, że skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i w przypadku jego niewykorzystania Wykonawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów w Puławach
Beschreibung: Pakiet nr 2 - Dostawa energii elektrycznej do obiektów w Puławach o łącznym szacowanym wolumenie 110,91 MWh
Beschreibung der Optionen: W przypadku zaistnienia dodatkowych potrzeb na dostawy energii, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu wolumenu energii, na następujących warunkach: 1) wartość zamówienia objętego prawem opcji nie przekroczy 5% wolumenu podstawowego wskazanego w Załącznikach nr 2.2 do SWZ; 2) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na takich samych warunkach, jak zamówienie podstawowe; 3) do rozliczenia przyjęte będą ceny jednostkowe jak dla zamówienia podstawowego; 4) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa składając oświadczenie woli, na adres e-mail Wykonawcy, wskazany w Umowie, 5) Zamawiający zastrzega, że skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i w przypadku jego niewykorzystania Wykonawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.