659135-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – Produse materiale sanitare - 93 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Produse materiale sanitare - 93 loturi
Beschreibung: Produse materiale sanitare - 93 loturi conform Caiet de sarcini atasat si Fisa de date achizitie, pct II.2) Descriere . Perioda acord cadru: pentru produsele MATERIALE SANITARE: se vor incheia 3 contracte subsecvente astfel: - 1 contract subsecvent februarie 2026 - decembrie 2026; - Al 2 lea contract subsecvent ianuarie 2027 - decembrie 2027; - Al 3 lea contract subsecvent ianuarie 2028; Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare, astfel: - în a 12 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificările solicitate cu 21 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4318016/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu sensor de flux
Beschreibung: Cantitate minima 30 buc - cantitate maxima 300 buc.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Circuit / tubulatura cu umidificare pentru ventilator mecanic
Beschreibung: Cantitate minima 20 buc - cantitate maxima 250 buc.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Filtru de hartie pentru container sterilizare
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc - cantitate maxima 12 buc.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Sistem masurare diureza (Urometru)
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc - cantitate maxima 30 buc.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Ace transonice pentru anestezie locoregionala (plexala) sub ghidaj ecografic 22 G
Beschreibung: Cantitate minima 30 buc - cantitate maxima 120 buc.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ace transonice pentru anestezie locoregionala (plexala) sub ghidaj ecografic 20 G
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Kit resuscitare Balon Ruben din silicon
Beschreibung: Cantitate minima 6 kit - cantitate maxima 30 kit.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Calce sodata
Beschreibung: Cantitate minima 10 buc - cantitate maxima 60 buc.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Pansament fixare cateter venos central, impregnat cu solutie antiseptica
Beschreibung: Cantitate minima 9 buc - cantitate maxima 300 buc.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Kit de ingrijire bucala pacient critic
Beschreibung: Cantitate minima 90 kit - cantitate maxima 500 kit.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Husa sterila pentru sonda ecografica
Beschreibung: Cantitate minima 50 buc - cantitate maxima 450 buc.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Masca anestezie cu valva si margine gonflabila
Beschreibung: Cantitate minima 100 buc - cantitate maxima 600 buc.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Anse rezectie bipolara
Beschreibung: Cantitate minima 10 buc - cantitate maxima 70 buc.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Ansa rezectie monopolara
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Ansa coagulare monopolara
Beschreibung: Cantitate minima 10 buc - cantitate maxima 50 buc.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Set cutite urtrotom Sachse
Beschreibung: Cantitate minima 6 set - cantitate maxima 24 set.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Fir ghid Nitinol
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc - cantitate maxima 80 buc.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Fir ghid Zebra
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Cateter ureteral 6 FR
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc - cantitate maxima 35 buc.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Sonda Dormia
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc - cantitate maxima 24 buc.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Kit montaj cistostoma
Beschreibung: Cantitate minima 5 kit - cantitate maxima 60 kit.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Kit montaj nefrostomie 8 CH cu cateter MONO J
Beschreibung: Cantitate minima 3 kit - cantitate maxima 48 kit.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Kit montaj nefrostomie 10 CH cu cateter MONO J
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Catetere uretero vezicale cu 3 cai 20 FR MERCIER
Beschreibung: Cantitate minima 5 buc - cantitate maxima 100 buc.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Catetere uretero vezicale cu 3 cai 22 FR MERCIER
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Catetere uretero vezicale cu 3 cai 18 FR COUVELAIRE
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Catetere uretero vezicale cu 3 cai 20 FR COUVELAIRE
Beschreibung: Cantitate minima 5 buc, cantitate maxima 100 buc.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Catetere uretero vezicale cu 3 cai 22 FR COUVELAIRE
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Catetere uretero vezicale cu 3 cai 18 FR DUFOUR
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Catetere uretero vezicale cu 3 cai 20 FR DUFOUR
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Catetere uretrale TIEMANN fara balonas nr. 12
Beschreibung: Cantitate minima 5 buc, cantitate maxima100 buc
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Catetere uretrale TIEMANN fara balonas nr. 14
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Catetere uretrale TIEMANN fara balonas nr. 16
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Catetere uretrale TIEMANN fara balonas nr. 18
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Catetere uretrale TIEMANN fara balonas nr. 20
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Catetere uretrale TIEMANN fara balonas nr. 22
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Cateter TIEMANN uretral cu balonas CH 14
Beschreibung: Cantitate minima 5 buc, cantitate maxima 70 buc.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Cateter TIEMANN uretral cu balonas CH 16
Beschreibung: Cantitate minima 5 buc, cantitate maxima 40 buc.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Cateter TIEMANN uretral cu balonas CH 20
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Clipuri laparoscopice POLIMER
Beschreibung: Cantitate minima 60 cartus, cantitate maxima 600 cartus.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Bisturiu UF nr. 23
Beschreibung: Cantitate minima 900 buc, cantitate maxima 3500 buc.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Tub conector utilizare CT
Beschreibung: Cantitate minima 400 buc, cantitate maxima 1500 buc.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Electrod neutru
Beschreibung: Cantitate minima100 buc, cantitate maxima 600 buc.
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Canula nazala poligraf PRO-FLOW
Beschreibung: Cantitate minima 10 buc, cantitate maxima 60 buc.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Etichete de siguranta seringi anestezie
Beschreibung: Cantitate minima 15000 buc, cantitate maxima 70000 buc.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Rampa cu 3 robineti
Beschreibung: Cantitate minima 300 buc, cantitate maxima 1500 buc.
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Robineti cu 3 cai
Beschreibung: Cantitate minima 3000 buc, cantitate maxima 7500 buc.
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Set pentru anestezie peridurala
Beschreibung: Cantitate minima 5 set, cantitate maxima 450 set.
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Set pentru anestezie combinata spinala si peridurala
Beschreibung: Cantitate minima 3 set, cantitate maxima 300 set.
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Filtru antibacterian/antiviral pentru sonda endotraheala (IOT)
Beschreibung: Cantitate minima 900 buc, cantitate maxima 6000 buc.
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Mandren sonda intubatie 12 FR
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc, cantitate maxima 450 buc.
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Mandren sonda intubatie 14 FR
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc, cantitate maxima 400 buc.
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Tub dren pentru uz chirurgical CH16
Beschreibung: Cantitate minima 900 buc, cantitate maxima 2000 buc.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Tub dren pentru uz chirurgical CH18
Beschreibung: Cantitate minima 30 buc, cantitate maxima 700 buc.
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Tub dren pentru uz chirurgical CH20
Beschreibung: Cantitate minima 30 buc, cantitate maxima 600 buc.
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Filtru Drager sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc, cantitate maxima 90 buc.
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Bureti gelatina tip gelaspon
Beschreibung: Cantitate minima 120 buc, cantitate maxima 600 buc.
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Bureti hemostatici nazali 8x2x1,5
Beschreibung: Cantitate minima 50 buc, cantitate maxima 300 buc.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Bureti hemostatici nazali 10x2,5x1,5
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Electrod HOOK in forma de J sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc, cantitate maxima 30 buc.
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Plasture hipoalergenic autoadeziv
Beschreibung: Cantitate minima 90 buc, cantitate maxima 500 buc.
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Botosi
Beschreibung: Cantitate minima 30000 buc, cantitate maxima 120000 buc.
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Sistem All Inside sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 30 buc, cantitate maxima 200 buc.
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Bandaj hemostatic quickcloth sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 5 buc, cantitate maxima 50 buc.
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Electrod Spatula
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Electrozi ERBE NESSY OMEGA pentru chirurgie sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 30 buc, cantitate maxima 300 buc.
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Electrozi EMED negativi UF compatibili sistem electrochirurgie sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 30 buc, cantitate maxima 450 buc.
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Fir polipropilena monofilament 3/0
Beschreibung: Cantitate minima 240 buc, cantitate maxima 1200 buc.
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Fir polipropilena monofilament 4/0
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Placa blocata clavicula distala
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc, cantitate maxima 10 buc.
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Balon semicompliant pentru ocluzii coronariene cronice totale
Beschreibung: Cantitate minima 4 buc, cantitate maxima 50 buc.
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Ghid dirijabil 0,014 specific pentru dezobstructii coronariene cronice
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Ghid dirijabil 0,014 hidrofil pentru dezobstructii coronariene cronice
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Brose de osteosinteza
Beschreibung: Cantitate minima 30 buc, cantitate maxima 150 buc.
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Stent cu substante antiproliferative (DES) autoapozabil pentru procedure de dilatare percutana
Beschreibung: Cantitate minima 4 buc, cantitate maxima 10 buc.
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Balon de angioplastie tip angiosculpt
Beschreibung: Cantitate minima 4 buc, cantitate maxima 30 buc.
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Stent autoexpandabil pentru periferie, pe ghid 0,035 celula deschisa
Beschreibung: Cantitate minima 4 buc, cantitate maxima 20 buc.
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Pensa sigilare vasculara ligasure 10mm/20cm
Beschreibung: Cantitate minima 20 buc, cantitate maxima 100 buc.
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Capcana apa sterila
Beschreibung: Cantitate minima 9 buc, cantitate maxima 60 buc.
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: FR COUVELAIRE catetere uretero vezicale cu 3 cai 22 FR DUFOUR sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 5 buc, cantitate maxima 80 buc.
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Lama BURR sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc, cantitate maxima 12 buc.
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Rola hartie termica 55 mm
Beschreibung: Cantitate minima 99 buc, cantitate maxima 300 buc.
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Pachet consumabile uz unic compatibile cu aparatul de anestezie Maquet flow-I sau echivalent pentru un act de anestezie medicala
Beschreibung: Cantitate minima 50 pachet, cantitate maxima 500 pachet.
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Alcool etilic 96 grade
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc, cantitate maxima 50 buc.
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Ansa vapoenucleere bipolara
Beschreibung: Cantitate minima 10 buc, cantitate maxima 40 buc.
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Teci de acces ureteral cu presiune negativa
Beschreibung: Cantitate minima 5 buc, cantitate maxima 60 buc.
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Banda adeziva suport matase
Beschreibung: Cantitate minima 1500 buc, cantitate maxima 20000 buc.
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Celule UF pentru masurarea tensiunii arteriale invazive
Beschreibung: Cantitate minima 100 buc, cantitate maxima 300 buc.
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Suport fix cateter cu port de aspiratie cateter mount sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima 20 buc, cantitate maxima 600 buc.
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Pansament steril pentru escare 5x5 cm
Beschreibung: Cantitate minima 15 buc, cantitate maxima 90 buc.
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Pansament steril pentru escare 10x10 cm
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Ac SPINOCAN pentru rahianestezie
Beschreibung: Cantitate minima 600 buc, cantitate maxima 5000 buc.
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Tampoane sterile in tuburi cu eticheta
Beschreibung: Cantitate minima 100 buc, cantitate maxima 9000 buc.
Interne Kennung: 93