659152-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Personenwagen – Acord-cadru de prestare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor / autospecialelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pentru o perioadă de 24 luni
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de prestare servicii de reparație și întreținere a autovehiculelor / autospecialelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pentru o perioadă de 24 luni
Beschreibung: Autoritatea contractanta va încheia acorduri-cadru de prestare a serviciilor de reparații și întreținere a autovehiculelor / autospecialelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pentru o perioada de 24 luni, împărțind în acest sens obiectul procedurii în 16 loturi, astfel încât să corespundă mai bine nevoilor autorității contractante, precum și capacității operatorilor economici. Autoritatea contractanta este interesată să achiziționeze atât piesele de schimb și materialele necesare în procesul de reparare și întreținere a autovehiculelor, cât și serviciile menționate, acestea urmând a se efectua în atelierele specializate ale operatorilor economici câștigători. În derularea acordurilor-cadru se va avea în vedere faptul că orice serviciu de mentenanță preventivă și/sau corectivă va fi achiziționat doar în baza unui contract subsecvent, semnat de către reprezentanții legali ai părților, în limita fondurilor bugetare alocate. Ofertanții pot depune ofertă de preț pentru unul sau mai multe loturi, detaliat pe fiecare marcă / tip de autovehicul solicitat de către autoritatea contractanta, conform specificațiilor din Caietul de sarcini. În situația în care, după atribuirea acordului-cadru, fondurile alocate sunt sub pragurile estimate, autoritatea contractanta nu-și asumă obligația de a executa reparațiile curente și reviziile tehnice la valoarea maximă prezentată în fișa de date a achiziției. Acordul-cadru, ca modalitate specială de atribuire a unui contract de achiziție publică, conține cantități estimate de produse și servicii pe care autoritatea contractantă consideră că le va achiziționa ulterior, cantități care apar la nivelul documentației de atribuire a respectivului acord-cadru, autoritatea contractantă având obligația, ulterior, la momentul încheierii contractelor subsecvente, de a stabili cantitățile fixe ce vor fi achiziționate în cadrul respectivului contract subsecvent. Serviciile și produsele aferente prestării serviciilor de mentenanță corectivă și preventivă ce se vor achiziționa trebuie să îndeplinească în totalitate cerințele minime ale specificațiilor tehnice așa cum sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru, respectiv ale contractelor subsecvente, sunt menționate în Caietul de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor: 15 zile Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 3394974620251
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – AB ROMAN(20 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 1 – AB ROMAN(20 autospeciale)
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – CITROEN (8 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 2 – CITROEN (8 autospeciale)
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 – DACIA / RENAULT / NISSAN (99 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 3 – DACIA / RENAULT / NISSAN (99 autospeciale)
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 – LAND ROVER (3 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LAND ROVER (3 autospeciale)
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 – FORD (3 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 5 – FORD (3 autospeciale)
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 – IVECO (35 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 6 – IVECO (35 autospeciale)
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 – ISUZU / KIA / MITSUBISHI / TOYOTA (10 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 7 – ISUZU / KIA / MITSUBISHI / TOYOTA (10 autospeciale)
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 – MAN (22 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 8 – MAN (22 autospeciale)
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 – MANTRA / VARIO (6 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 9 – MANTRA / VARIO (6 autospeciale)
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 – MERCEDES (23 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 10 – MERCEDES (23 autospeciale)
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 – OPEL (8 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 11 – OPEL (8 autospeciale)
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 – RENAULT TRUCK (30 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 12 – RENAULT TRUCK (30 autospeciale)
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 – SCANIA (1 autospecială)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 13 – SCANIA (1 autospecială)
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: LOT 14 – buldoexcavator New Holland / VENIERI 1101 (2 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 14 – buldoexcavator New Holland / VENIERI 1101 (2 autospeciale)
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15 – VOLVO (22 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 15 – VOLVO (22 autospeciale)
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 – VOLKSWAGEN (102 autospeciale)
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de reparații și întreținere a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 16 – VOLKSWAGEN (102 autospeciale)
Interne Kennung: 16