See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: KM diákmunka szolgáltatás beszerzésére
Beschreibung: Ajánlatkérő tárgyi eljárás keretében olyan visszterhes keretszerződést kíván kötni nyertes ajánlattevővel, amely iskolaszövetkezeti tagsági jogviszonyban álló diákok, illetőleg nyugdíjas munkaerő biztosítására irányul. A tárgyi közbeszerzési eljárás a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott keretmegállapodás megkötésére irányul. A keretszerződés mennyisége a szerződés időtartama alatt tervezetten összesen 105.893 munkaóra, amely Ajánlatkérő felmerülő eseti szükségleteinek megfelelően kerül lehívásra a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti közvetlen megrendelés útján. Ajánlatkérő az ellátandó feladatokat alapvetően kategóriákba sorolja, melyek az alábbiak: - I. kategória: üzemeltető, strandi kisegítő - II. kategória: csúszdakezelő, úszómester, laboráns, kölcsönzői, hostess - III. kategória: pénztárosi, büfé eladói Ajánlatkérő meghatározta a beszerzési igényének azon mennyiségét, amelynek tényleges igénybevételéről a szerződés hatálya alatt egyoldalú nyilatkozatával dönthet (opció). Az opció mennyisége 31.708 munkaóra. Az opció gyakorlásának pontos feltételeit és tartalmát a Közbeszerzési Dokumentumok részeként kiadott szerződéstervezet tartalmazza.
Vorherige Bekanntmachung: 256283-2026
Interne Kennung: EKR002290012025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Az I-VII. értékelési részszempontok esetében az értékelés módszere a fordított arányosítás. A pontszámok kiszámítása a Közbeszerzési Hatóság útmutatójának (2025. május 29.) 1. melléklet A 1. aa) pont szerinti fordított arányosítással történik. A VIII. értékelési részszempont esetében az értékelés módszere az arányosítás a Miniszterelnökségnek a Kbt. 77. § (1) bekezdése szerinti legkedvezőbb szint, illetve legkedvezőtlenebb elvárás meghatározásához kiadott útmutatója szerint, az ott hivatkozott képletek alapján.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79610000 Stellenvermittlung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Ajánlatkérő tárgyi eljárás keretében olyan visszterhes keretszerződést kíván kötni nyertes ajánlattevővel, amely iskolaszövetkezeti tagsági jogviszonyban álló diákok, illetőleg nyugdíjas munkaerő biztosítására irányul. A tárgyi közbeszerzési eljárás a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott keretmegállapodás megkötésére irányul. A keretszerződés mennyisége a szerződés időtartama alatt tervezetten összesen 105.893 munkaóra, amely Ajánlatkérő felmerülő eseti szükségleteinek megfelelően kerül lehívásra a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti közvetlen megrendelés útján. A Szerződés értelmezése során, a Kbt. 105. § (1) bekezdésének a) pontjában foglaltakkal összefüggésben teljesítési kötelezettséget eredményező közvetlen megrendelésnek minősül: - a Nyertes Ajánlattevő részére történő megrendelés megküldése. Ajánlatkérő az ellátandó feladatokat alapvetően kategóriákba sorolja, melyek az alábbiak: - I. kategória: üzemeltető, strandi kisegítő - II. kategória: csúszdakezelő, úszómester, laboráns, kölcsönzői, hostess - III. kategória: pénztárosi, büfé eladói Munkaidő az I. és II. kategória esetében: H-V 9:00-20:30 óra, kivéve laboráns: H-P 7:00-15:30, a III. kategória esetén a büfé eladói tevékenység esetén: 9:00-20:30, pénztárosi órák tervezése 2027. évtől várható: 9:00-18:30. Az igényelt feladatok célja: A fürdőszolgáltatás napi üzemvitelének probléma- és balesetmentes biztosítása, és a vendégek biztonságos fürdőzésének biztosítása, a fürdőben történő balesetek megelőzése, a vendégek kiszolgálása, előírt szabályok betartása és betartatása. - Kategória 1. üzemeltető, strandi kisegítő Munkaidő: H-V 9:00-20:30 Becsült diák/nyugdíjas kölcsönzött munkaóra tervezett mennyisége 3 évre: 28896 munkaóra - Kategória 2. csúszdakezelői, úszómesteri, kölcsönzői, hostess feladatok Munkaidő: H-V 9:00-20:30 2. laboráns: Munkaidő: H-P 7:00-15:30 Becsült diák/nyugdíjas kölcsönzött munkaóra tervezett mennyisége 3 évre: 71817 munkaóra - Kategória 3. pénztárosi Munkaidő: H-V 9:00-18:30 3. büfé eladói Munkaidő: H-V 9:00-20:30 Becsült diák/nyugdíjas kölcsönzött munkaóra tervezett mennyisége 3 évre: 5180 munkaóra Tervezett éjszakai és ünnepnapi órák (3 évre) alapórái a műszaki leírás táblázatban feltüntetésre kerültek, ezek nem többlet óraszámok: - éjszakai: 750 óra - ünnepnap: 2010 óra Ajánlatkérő meghatározta a beszerzési igényének azon mennyiségét, amelynek tényleges igénybevételéről a szerződés hatálya alatt egyoldalú nyilatkozatával dönthet (opció). Az opció mennyisége 31.708 munkaóra. Az opció gyakorlásának pontos feltételeit és tartalmát a Közbeszerzési Dokumentumok részeként kiadott szerződéstervezet tartalmazza. Az opciós többlet a mennyiségekre vonatkozó műszaki követelmények, elvárások és szerződési feltételek az alapmennyiséggel megegyezők. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az egyes kategóriákra tervezett munkaórák egymás között átcsoportosíthatók. Megrendelés menete: Az aktuálisan igényelt munkaórát mindig a Google Drive felületen megosztott elektronikus táblázatban jelzi az ajánlatkérő. Az ajánlatkérő a nyertes ajánlattevő számára biztosítja a hozzáférést az elektronikus rendszerhez, melynek használatához a szerződés teljesítését megelőző 15 naptári napon belül a projektvezetők részére oktatást tart. Végzettséghez kötött feladatok: - Az úszómesteri feladatok ellátása úszómesteri vagy azzal egyenértékű végzettséghez, - A csúszdakezelő feladatok ellátása csúszdakezelő végzettséghez, laboráns feladatok releváns végzettséghez (azaz vegyész technikus, orvosdiagnosztikai analitikus vagy azzal egyenértékű végzettséghez), - A kölcsönzői, hostess, büfé eladói, pénztárosi tevékenység érettségi bizonyítványhoz kötött. A szükséges végzettség meglétének ellenőrzését Ajánlatkérő a közvetlen megrendelésre során végzi el, azaz a megrendelés visszaigazolása során Nyertes ajánlattevőnek a végzettséget igazoló dokumentumot be kell mutatnia az Ajánlatkérőnek. A szerződéskötés feltétele, hogy a vállalkozó rendelkezzen elektronikus munkaidő-nyilvántartó rendszerrel. Az elektronikus munkaidő-nyilvántartó rendszerrel kapcsolatos elvárás: alkalmas legyen a munkavállaló azonosítására, a munkavállalók munkaidejének kezdő időpontjának rögzítésére, a munkavállaló munkaidejének befejező időpontjának rögzítésére, a munkavállalók munkában töltött munkaidő-adatainak Excel formában történő letöltésre és ezek elektronikus átadására a fürdő részére ellenőrzés céljából. A szolgáltatás részletes feltételeit a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR002290012025/1
Menge: 105 893 Stunden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő meghatározta a beszerzési igényének azon mennyiségét, amelynek tényleges igénybevételéről a szerződés hatálya alatt egyoldalú nyilatkozatával dönthet (opció). Az opció mennyisége 31.708 munkaóra. Az opciós többlet a mennyiségekre vonatkozó műszaki követelmények, elvárások és szerződési feltételek az alapmennyiséggel megegyezők. Ajánlatkérő az opciós többlet mennyiség lehívására nem vállal kötelezettséget. Ajánlatkérő az alapmennyiség (munkaóraszám) 85%-ának elérése előtt 15 munkanappal írásbeli nyilatkozatában jelzi a Nyertes Ajánlattevő felé, hogy élni kíván-e az opciós mennyiség lehívásával. Az opció gyakorlásának pontos feltételeit és tartalmát a Közbeszerzési Dokumentumok részeként kiadott szerződéstervezet tartalmazza. Ajánlatkérő nyilatkozik, hogy az opciós előírást, annak mértékét a Kbt. 2. § (1)-(3) bekezdéseire tekintettel, és az 50. § (4) bekezdésre figyelemmel határozta meg.