See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Marirea gradului de siguranta a acumularii Colibita, judetul Bistrita Nasaud - Servicii de proiectare - faza DALI
Beschreibung: Prin achiziția de față se vor realiza activitati de proiectare – faza DALI la obiectivul de investitii “Marirea gradului de siguranta a acumularii Colibita, judetul Bistrita Nasaud” in conformitate cu cerintele descrise in Caietul de sarcini. Valoarea estimata pentru atribuirea contractului este de 1.008.403,36 lei fara TVA Incheierea contractului este supusa incidentei conditiilor prevazute de clauza suspensiva. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile (inainte de data limita de depunere a ofertelor). Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatilor suplimentare, in a 12-a zi inaintea datei limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 42066043/2025/6
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prestare servicii de elaborare a documentaţiei tehnico-economice – faza DALI - necesare pentru realizarea obiectivului de investiţii: „“Marirea gradului de siguranta a acumularii Colibita, judetul Bistrita Nasaud” conform Caiet de sarcini. Investitia are ca scop: - reducerea riscului la inundatii (atat prin diminuarea hazardului, cat si a pagubelor la inundatii) aval acumulare Colibita; - asigurarea si protejarea resurselor de apă (Vu =70 mil. m³); - regularizarea debitelor și asigurarea unei stări de echilibru a regimului hidrostatic si hidrodinamic al apelor subterane cu amenajarea celor de suprafață; - protejarea și îmbunătățirea calității mediului și a standardelor de viață prin apărarea împotriva efectelor distructive ale apelor; - evitarea impactului economic aferent distrugerii destinatiei „Lac Colibita“ ca destinatie turistica;
Interne Kennung: 1