659257-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – Furnizare ”Materiale sanitare” la Institutul National pentru Sănătatea Mamei și Copilului „Alessandrescu - Rusescu”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare ”Materiale sanitare” la Institutul National pentru Sănătatea Mamei și Copilului „Alessandrescu - Rusescu”
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl reprezintă achiziționarea de materiale sanitare în cantitățile menționate în Caietul de sarcini, capitolul 4. Produse solicitate-Cantități minime și maxime. NOTA : Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta stabileste 1 termen - limita in care va asigura raspunsul clar si complet la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare ale ofertantilor astfel: Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4266308_2026_PAAPD1635953
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Seringi si Ace de unica folosinta
Beschreibung: Seringi si Ace de unica folosinta în cantitățile minime și maxime solicitate prin Caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Plasturi, Pansamente, Solutii sterile pentru irigare/curatare plagi
Beschreibung: Consumabile medicale în cantitățile minime și maxime solicitate prin Caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Manusi, Echipament de Protectie, Igiena si Decontaminare
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Catetere Venoase Periferice si Centrale + Accesorii
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Truse Perfuzie / Administrare / Sonde Alimentatie
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Anestezie, Respirator, Aspiratie, Fototerapie
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Seturi Recoltare, Urologie, Ginecologie, Drenaj
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Fire de Sutura (resorbabile si neresorbabile)
Beschreibung: Fire de Sutura în cantitățile minime și maxime solicitate prin Caietului de sarcini
Interne Kennung: 8
659257-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4266308_2026_PAAPD1635953
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8