2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ubezpieczenia mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Miasta Bielska-Białej nieprzekazanego do jednostek organizacyjnych, Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz mienia Skarbu Państwa nieprzekazanego do jednostek organizacyjnych na lata 2026-2027, w podziale na 3 części/pakiety.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Miasta Bielska -Białej nieprzekazanego do jednostek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Skarbu Państwa nieprzekazanego do jednostek organizacyjnych na lata 2026 - 2027, w podziale na 3 Części/ Pakiety: 1) Część/Pakiet 1 Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej: - Ubezpieczenie mienia od wszystkich zdarzeń (w tym ubezpieczenie szyb oraz innych przedmiotów od stłuczenia, mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku) - Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk - Ubezpieczenie wartości pieniężnych konwojowanych przez egzekutorów - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 2) Część/Pakiet 2 Ubezpieczenie komunikacyjne: - Ubezpieczenie OC posiadacza pojazdów mechanicznych - Ubezpieczenie AC - Ubezpieczenie NNW - Ubezpieczenie Assistance - Ubezpieczenie ZK-Zielona karta 3) Część/Pakiet 3 Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych Ubezpieczenie NNW członków Ochotniczych Straży Pożarnych. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w SWZ i jej załącznikach, tj. w : a) Projektowanych postanowieniach umowy (wzorze umowy) – Załącznik do SWZ, b) Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – Załącznik do SWZ, wraz z załącznikami: - Załącznik nr 1 do OPZ – Szkodowość; - Załącznik nr 2 do OPZ – Wykaz pojazdów; - Załącznik nr 3 do OPZ – Wykaz mienia.
Interne Kennung: ZP.271.2.112.2025.EG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp).
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się pisemnie, w języku polskim. 6. W sprawach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 7. RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 8. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 3 części/pakiety. - Zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający określił, że Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do wszystkich części zamówienia. - Jednemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie na maksymalnie 3 Części/Pakiety zamówienia. - Zgodnie z art. 91 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający nie ograniczył liczby części/pakietu zamówienia, którą można udzielić jednemu Wykonawcy. - Każda z części/pakiet stanowi odrębny przedmiot zamówienia. - Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub więcej części/pakietów postępowania, pod warunkiem, że będzie w stanie wykonać wszystkie części/pakiety zamówienia na które złoży ofertę – w określonym przez Zamawiającego terminie. 9. Inne uwarunkowania formalne do przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 2) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 3) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 4) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 8) Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 9) Zamawiający przewiduje udzielania zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, polegającego na powtórzeniu podobnych usług – w zakresie Części/Pakietu 1 i 2. a)Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dot. Części/Pakietu 1 i 2. Zakres przewidywanych usług do udzielenia zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych zamówień co zamówienia podstawowe i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. objętego przeprowadzanym przetargiem nieograniczonym. b) Zamówienia, o których mowa w pkt 1 będą polegały na powtórzeniu usług dot. Części/Pakietu 1 i 2 zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia, na warunkach wynikających z umowy dla zamówienia podstawowego (zgodnie z Załącznikiem do SWZ) z zastrzeżeniem zmiany terminów realizacji po przeprowadzeniu negocjacji. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień (będzie zgodny z Załącznikiem do SWZ – Opisem przedmiotu zamówienia dot. Części/Pakietu 1 i 2), o których mowa w pkt 1 nie przekroczy wartości 10 % zamówienia podstawowego dla Części/Pakietu 1 i 2. c) Zamówienia, o których mowa w pkt 1 będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. d)Zamówienia polegające na powtórzeniu ww. usług dla Części/Pakietu 1 i 2 określonych w zamówieniu podstawowym, zostaną udzielone na podstawie odrębnej umowy w przypadku zaistnienia uzasadnionej potrzeby rozszerzenia zamówienia podstawowego i zostaną zapewnione środki finansowe przeznaczone na ten cel.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515300 Wetter- und Geldverlustversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część/Pakiet 1 Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej
Beschreibung: Część/Pakiet 1 Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej: a) Ubezpieczenie mienia od wszystkich zdarzeń (w tym ubezpieczenie szyb oraz innych przedmiotów od stłuczenia, mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku); b) Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; c) Ubezpieczenie wartości pieniężnych konwojowanych przez egzekutorów; d) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Szczegółowe informacje zawarte w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część/Pakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515300 Wetter- und Geldverlustversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Część/Pakiet 2 Ubezpieczenie komunikacyjne
Beschreibung: Część/Pakiet 2 Ubezpieczenie komunikacyjne: a) Ubezpieczenie OC posiadacza pojazdów mechanicznych b) Ubezpieczenie AC c) Ubezpieczenie NNW d) Ubezpieczenie Assistance e) Ubezpieczenie ZK-Zielona karta Szczegółowe informacje zawarte w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część/Pakiet 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Część/Pakiet 3 Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych
Beschreibung: Część/Pakiet 3 Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży : Ubezpieczenie NNW członków Ochotniczych Straży Pożarnych Szczegółowe informacje zawarte w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Część/Pakiet 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen