See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dél-balatoni vasútállomások építési munkái - 2
Beschreibung: Dél-balatoni vasútállomások építési munkái - 2 1. rész: Szántód-Kőröshegy vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója 2. rész: Balatonföldvár vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója 3. rész: Balatonszárszó vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója 4. rész: Balatonszemes vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése A közbeszerzés mennyisége: Dél-balatoni vasútállomások építési munkái – 2 1. rész: Szántód-Kőröshegy vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója Karakterkorlát miatt részletesen a II.2.4 pontban került leírásra. 2. rész: Balatonföldvár vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója Karakterkorlát miatt részletesen a II.2.4 pontban került leírásra. 3. rész: Balatonszárszó vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója Karakterkorlát miatt részletesen a II.2.4 pontban került leírásra. 4. rész: Balatonszemes vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése Karakterkorlát miatt részletesen a II.2.4 pontban került leírásra.
Vorherige Bekanntmachung: 274466-2025
Interne Kennung: EKR002075682024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45213321 Bau von Bahnhöfen
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Balatonföldv. vas. megáll.felv.ép.előtér rekonstr.
Beschreibung: 2. rész: Balatonföldvár vasúti megállóhely felvételi épületének és előterének rekonstrukciója A kapcsolódó vízépítési, közmű kiváltási, valamint egyéb építési és bontási munkákkal együtt, a szükséges egyeztetések lefolytatásával, valamint minden az építéshez, a sikeres műszaki átadáshoz szükséges hozzájárulás megszerzésével. A meglévő épület működő üzem mellett történő (állomási vasúti üzem, utasforgalom, jegyárusítás, utasváró, és az utasok szociális ellátásának biztosítása) belső átalakítása során falbontások történnek, és új falak készülnek a műszaki dokumentáció alapján az abban szereplő mennyiségek szerint, energetikai korszerűsítése az épület összes nyílászárójának energetikai korszerűsítésével, 1 db földgáz üzemű tüzelőberendezés telepítésével, klímaberendezések telepítésével (tekintettel az épület helyi védett jellegére, így az épületnek az átalakítását követően nem kell megfelelnie a 176/2008. (VI.30.) Korm. rendelet szerinti előírásoknak). A projekt feladata továbbá a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint: - akadálymentesítés, - kerékpártárolás biztosítása, - utastájékoztatási rendszer korszerűsítése, - környezetrendezés. A főbb mennyiségek a következők: - A meglévő állomásépület belső átalakítása, korszerűsítése, - akadálymentesítés, az épület és a peron akadálymentes megközelítésének céljából akadálymentes rámpa kialakítása, - kerékpártároló kiépítése 10 kerékpár tárolására elegendő kerékpártámasszal, - 302 m2 alapterületen térkő burkolat építése, - 802 m2 alapterületen terméskő burkolat építése, - környezetrendezés hozzávetőleg 2200 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is; - 971 m2 nettó alapterületű felvételi épületen rekonstrukciós munkák végzése, - 270 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése. - 1 db földgáz üzemű tüzelőberendezés Az üzemeltetési feladatok támogatása érdekében építményinformációs modell (BIM) alapú megvalósulási dokumentációt kell készíteni, amit a kivitelezés folyamatában végzett folyamatos, az eltakarásra kerülő létesítmények, szerkezeti részek digitális geodéziai felmérése alapján kell felépíteni. A részletes feladatleírást a Közbeszerzési Dokumentáció (KD) tartalmazza.
Interne Kennung: EKR002075682024/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45233228 Oberflächenbeschichtungsarbeiten, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Menge: 971 Quadratmeter
Los: LOT-0004
Titel: Balatonszemes vasútáll. felv. ép.előtér rekonstr.
Beschreibung: 4. rész: Balatonszemes vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése A kapcsolódó vízépítési, közmű kiváltási, valamint egyéb építési és bontási munkákkal együtt, a szükséges egyeztetések lefolytatásával, valamint minden az építéshez, a sikeres műszaki átadáshoz, használatba vételhez és forgalomba helyezéshez szükséges hozzájárulás, engedély megszerzésével. A meglévő állomásépület működő üzem mellett történő (állomási vasúti üzem, utasforgalom, jegyárusítás, utasváró, és az utasok szociális ellátásának biztosításával) belső átalakítása során falbontások történnek, és új falak készülnek a műszaki dokumentáció alapján az abban szereplő mennyiségek szerint, energetikai korszerűsítése, 1 db földgáz üzemű tüzelőberendezés telepítésével, klímaberendezések telepítésével (tekintettel az épület helyi védett jellegére, így az épületnek az átalakítását követően nem kell megfelelnie a 176/2008. (VI.30.) Korm. rendelet szerinti előírásoknak). Lapostetős utasellátó épületrész teljeskörű bontása, új peron építése perontetővel együtt. A projekt feladata továbbá a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint: - akadálymentesítés, - parkolás, - kerékpártárolás biztosítása, - utastájékoztatási rendszer korszerűsítése, - környezetrendezés. A főbb mennyiségek a következők: - A meglévő állomásépület belső átalakítása, energetikai korszerűsítése - lapostetős utasellátó épületrész teljes bontása - acél pillér-gerenda váz szerkezetű perontető építése - 1 db K+R, 1 db mozgássérült várakozóhely kialakítása, valamint parkoló bővítése összesen további 18 parkolóhelyre. - 509 m2 aszfaltburkolat építés - 712 m2 alapterületen térkő burkolat építése, - környezetrendezés hozzávetőleg 2060 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is; - 197 m2 nettó alapterületen (a falak által befoglalt belső terület) felvételi épület belső átalakítása, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése, - 1460 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése. - 1 db földgáz üzemű tüzelőberendezés - Peronszegély építése L-55 típusú előregyártott peronelemekből 220 m. Az üzemeltetési feladatok támogatása érdekében építményinformációs modell (BIM) alapú megvalósulási dokumentációt kell készíteni, amit a kivitelezés folyamatában végzett folyamatos, az eltakarásra kerülő létesítmények, szerkezeti részek digitális geodéziai felmérése alapján kell felépíteni. A részletes feladatleírást a Közbeszerzési Dokumentáció (KD) tartalmazza.
Interne Kennung: EKR002075682024/4
Menge: 197 Quadratmeter