659470-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Postępowanie o udzielenie zamówienia na ubezpieczenie Miasta Puławy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie o udzielenie zamówienia na ubezpieczenie Miasta Puławy
Beschreibung: Postępowanie o udzielenie zamówienia na ubezpieczenie Miasta Puławy na okres 36 miesięcy (przewidywany okres ubezpieczenia: od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2029 r. ). Zamówienie obejmuje 4 części: Część I Zamówienia: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk, Część II Zamówienia: Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, Ubezpieczenia autocasco, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, Ubezpieczenia Assistance Część III Zamówienia: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczej straży pożarnej Część IV Zamówienia: Ubezpieczenie jednostek pływających Zamawiającego Ubezpieczenie casco Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Ubezpieczenie NNW pasażerów Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku Nr 5 – Program Ubezpieczenia.
Interne Kennung: BZP.271.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Strona internetowa prowadzonego postępowania, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://pulawy.ezamawiajacy.pl/pn/pulawy/demand/320708/notice/public/details Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.), zwaną dalej „Ustawą PZP”. Zamawiający, zgodnie z art. 139 Ustawy PZP, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na zasadach określonych w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy zakupowej, dostępnej pod adresem: https://pulawy.ezamawiajacy.pl . Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej. Ofertę oraz JEDZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Zamawiający w sytuacjach awaryjnych, np. w przypadku awarii Platformy, dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji elektronicznie na adres e-mail: bzp@um.pulawy.pl. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania – znak sprawy: BZP.271.13.2026. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie zakupowej tj.: a)stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; b)komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; c)zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS1.2; d)zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 2 GB (pojedynczy plik): txt,rtf,pdf,xps,odt,ods,odp,doc,xls,ppt,docx,xlsx,pptx, csv,jpg,jpeg,tif,tiff,geotiff,png,svg, wav,mp3,avi,mpg,mpeg,mp4,m4a,mpeg4,ogg,ogv,zip,tar,gz,gzip,7z,html,xhtml,css,xml,xsd,gml,rng,xsl,xslt,tsl,xmlsig,xades,pades,cades, asic, asics,sig,xmlenc,dxf,ath,prd. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: pdf, doc, docx, xls, xlsx, jpg ze szczególnym wskazaniem na pdf. W celu potrzeby kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie rozszerzenia zip lub 7z. Szczegółowe zasady korzystania z Platformy zakupowej zostały przedstawione na stronie Platformy w zakładce „Regulacje i procedury procesu zakupowego”. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Uwaga: Szczegółowe warunki postępowania o udzielenie zamówienia zostały określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Dokument ten zawiera w szczególności: opis przedmiotu zamówienia, warunki udziału wykonawców w postępowaniu, kryteria oceny ofert, a także wszystkie informacje niezbędne do należytego przygotowania i złożenia oferty przez wykonawców. Szczegółowe informacje dot. RODO zawiera pkt. 29 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I Zamówienia: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego
Beschreibung: Część I Zamówienia: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk,
Interne Kennung: Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do nn. umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego. Przedmiotem opcji może być: W części I zamówienia: a) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk b) Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk c) Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk, - w przypadku wzrostu sum ubezpieczenia/wartości mienia w okresie realizacji zamówienia w stosunku do sum ubezpieczenia/wartości mienia określonych w zamówieniu podstawowym (w załączniku nr 6 do SWZ) w związku ze zmianą wartości mienia, nabyciem nowego mienia, modernizacją istniejącego mienia lub nowymi inwestycjami Maksymalna wartość opcji dla niniejszej części zamówienia wynosi 40% składki za zamówienie podstawowe (ceny łącznej za cały okres realizacji zamówienia określonej w ofercie Wykonawcy), pierwotnie określonej w umowie w sprawie zamówienia publicznego.
Los: LOT-0002
Titel: Część II Zamówienia: Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego
Beschreibung: Część II Zamówienia: Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, Ubezpieczenia autocasco, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, Ubezpieczenia Assistance.
Interne Kennung: Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do nn. umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego. Przedmiotem opcji może być: W części II zamówienia: a) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, b) ubezpieczenie autocasco, c) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, d) ubezpieczenie Assistance - w przypadku ubezpieczenia pojazdów nabywanych przez Zamawiającego (podmioty podlegające ubezpieczeniu na podstawie niniejszego postępowania) i/lub zwiększenia wartości ubezpieczonych pojazdów w trakcie trwania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Maksymalna wartość opcji dla niniejszej części zamówienia wynosi 50% składki za zamówienie podstawowe (ceny łącznej za cały okres realizacji zamówienia określonej w ofercie Wykonawcy), pierwotnie określonej w umowie w sprawie zamówienia publicznego.
Los: LOT-0003
Titel: Część III Zamówienia: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczej straży pożarnej
Beschreibung: Część III Zamówienia: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczej straży pożarnej
Interne Kennung: Część III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Część IV Zamówienia: Ubezpieczenie jednostek pływających Zamawiającego
Beschreibung: Część IV Zamówienia: Ubezpieczenie jednostek pływających Zamawiającego Ubezpieczenie casco Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Ubezpieczenie NNW pasażerów
Interne Kennung: Część IV