659642-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Diagnostika – Acord Cadru de 36 luni – furnizare reactivi si consumabile
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord Cadru de 36 luni – furnizare reactivi si consumabile
Beschreibung: Necesitatea diagnosticarii corecte a pacientilor care se adreseaza Spitalului Clinic de Urgenta pentru Copii „Sf.Maria” Iasi presupune achizitionarea reactivi si consumabile pentru Laboratorul de Analize Medicale, Unitatea de Transfuzii Sanguine si PNS Prevenirea complicațiilor fenilcetonuriei și hipotiroidismului congenital, fibrozei chistice prin screening neonatal, confirmarea diagnosticului de fenilcetonuriei și monitorizarea evoluției bolii care fac obiectul prezentei proceduri („Licitatie deschisa” online intr-o singura etapa - cu incheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 36 luni cu trei operatori economici). Complexitatea contractului/acordului-cadru=redusa. Intrucat adresabilitatea, cazuistica si evolutia pacientilor nu permit estimarea exacta a cantitatilor, dar si alocarea resurselor financiare fiind intr-o oarecare masura variabila, se considera oportun incheierea unui acord-cadru. Acordul-cadru de produse se incheie cu fiecare din cei trei operatori economici declarati castigatori (in conditiile in care exista trei operatori economici).
Interne Kennung: 4701339_2026_PAAPD1638840
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: REACTIVI -SCREENING FENILCETONURIE-HIPOTIROIDISM-MUCOVISCIDOZA
Beschreibung: Caracteristicile tehnice, cantitatile si valorile estimate se regasesc in documentul "Caiet de sarcini".
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: REACTIVI PENTRU UNITATEA DE TRANSFUZII SANGUINE
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33696100 Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 85145000 Dienstleistungen von medizinischen Laboratorien
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi si consumabile compatibile cu analizorul automat de hematologie Sysmex XN-1500 RET+BD si DI ( modulul SP si DI)
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33696000 Reagentien und Kontrastmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30192300 Farbbänder, 33793000 Glaswaren für Laboratorien