659676-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – Acord cadru privind serviciile de reparare și întreținere, inclusiv ITP, pentru autovehiculele multimarcă din dotarea parcului auto al Curții de Conturi - Zona 2
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru privind serviciile de reparare și întreținere, inclusiv ITP, pentru autovehiculele multimarcă din dotarea parcului auto al Curții de Conturi - Zona 2
Beschreibung: Obiectul achiziției - servicii de reparare și întreținere, inclusiv ITP, pentru autovehiculele multimarcă aflate în dotarea parcului auto al Curții de Conturi a României, utilizate la Autoritatea de Audit, Direcțiile Regionale de Audit si Camerele de Conturi din următoarele județe: Bucuresti, Alba, Arad, Bacău, Bihor, Bistrița-Năsăud, Botoșani, Brașov, Brăila, Caraș-Severin, Călărași, Cluj, Constanța, Covasna, Dolj, Galați, Gorj, Harghita, Hunedoara, Ialomița, Iași, Maramureș, Mehedinți, Mureș, Neamț, Olt, Satu Mare, Sălaj, Sibiu, Suceava, Timiș, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea. Achiziția va fi derulată integral prin mijloace electronice, într-o singură etapă potrivit dispozițiilor art. 73 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări / informații suplimentare până în a 15-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Se vor respecta prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare și ale art. 27 din Anexa la H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 4265922/20.01.09/1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl constituie achiziționarea serviciilor de reparare și întreținere, inclusiv ITP, pentru autovehiculele multimarcă din dotarea parcului auto al Curții de Conturi - Zona 2. Specificațiile tehnice solicitate de autoritatea contractantă se regăsesc în caietul de sarcini. Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui Acord-cadru pe o perioadă de 48 (patruzecisiopt) luni, fără reluarea competiției, cu toți operatorii economici ale căror oferte au fost declarate admisibile, în urma aplicării criteriului de atribuire “cel mai bun raport calitate-preț”. Pe durata Acordului-cadru se estimează încheierea a minimum 4 (patru) contracte subsecvente – maximum 15 contracte subsecvente. Durata contractelor subsecvente va fi de minimum 1 (una) lună, maximum 12 (douăsprezece) luni. Atribuirea contractelor subsecvente se va face în funcție de necesitățile autorității contractante și de fondurile bugetare ce vor fi alocate cu această destinație. Contractele subsecvente vor fi atribuite fără reluarea competiției în SEAP, operatorului clasat pe primul loc în clasament, în urma aplicării criteriului de atribuire. În situația în care operatorul economic clasat pe primul loc se află în imposibilitatea de a răspunde solicitării autorității contractante, contractul subsecvent se va încheia cu operatorul economic clasat pe locul următor. Dacă operatorul economic clasat pe locul al doilea se află la rândul său în imposibilitatea de a răspunde solicitării autorității contractante, contractul subsecvent se va încheia cu operatorul economic clasat pe locul următor, s.a.m.d.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356100 Technische Überwachung
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4265922/20.01.09/1/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50110000 Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71356100 Technical control services