2. Verfahren
Verfahren
Titel: Skogsavverkning
Beschreibung: Avverkningsuppdrag inom Motala kommun. Uppdraget omfattar såväl maskinella som motormanuella arbeten. Uppdraget innebär bl.a. avverkning, gallring och ungskogsröjning som syftar till virkesproduktion, men största delen av uppdraget omfattar åtgärder som syftar till att bibehålla, utveckla eller återskapa natur- och rekreationsvärden.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138130:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung
659744-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Skogsavverkning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkogsavverkning
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster, 77210000 Skogsavverkning