2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce istniejącego budynku nr 35 i budowie na powstałym terenie nowego budynku garażowego oraz przebudowie i nadbudowie budynku garażowego nr 36 wraz z budową infrastruktury technicznej i towarzyszącej w m. Żurawica wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce istniejącego budynku nr 35 i budowie na powstałym terenie nowego budynku garażowego oraz przebudowie i nadbudowie budynku garażowego nr 36 wraz z budową infrastruktury technicznej i towarzyszącej w m. Żurawica wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. 2.Roboty budowlane prowadzone będą na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę nr 1/2025 z dnia 04.02.2025r. oraz nr 2/2025 z dnia 04.02.2025r., wydanych przez Wojewodę Podkarpackiego. Teren kompleksu wojskowego nie jest objęty ochroną konserwatora zabytków. 3. Lokalizacja: Inwestycja zlokalizowana jest na terenie zamkniętym stanowiącym kompleks wojskowy w m. Żurawica, 520/2 gmina Żurawica, w obrębie ewidencyjnym 0009 – Żurawica, jednostka ewidencyjna 18631_2 Żurawica, powiat przemyski, województwo podkarpackie. Teren kompleksu stanowi własność Skarbu Państwa i znajduje się w trwałym zarządzie Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie. 4.Stan istniejący: Teren planowanej inwestycji stanowi obszar zabudowany z intensywnym uzbrojeniem terenu. W miejscu projektowanego nowego budynku garażowego, istnieje obecnie budynek nr 35. Jednakże ze względu na jego stan techniczny oraz ze względu na brak możliwości jego dostosowania do potrzeb Użytkownika (przebudowa byłaby nieuzasadniona ekonomicznie) – istniejący budynek garażowy zostanie w całości wyburzony. Budynek nr 36 zlokalizowany jest na terenie płaskim, podłączony jest do mediów na kompleksie. Budynek nie przylega do sąsiednich obiektów, jest budynkiem wolnostojącym. Położony jest w północnej części kompleksu, w sąsiedztwie budynków 34, 35, 37, 56. 5.Podstawowe parametry inwestycji: A.Rozbiórka istniejącego budynku nr 35 i budowa na powstałym terenie nowego budynku garażowego wraz z infrastrukturą techniczną i towarzyszącą: 1)Rozbiórka istniejącego budynku nr 35: Parametry techniczne istniejącego budynku: Powierzchnia zabudowy – 1 099,00 m2 Powierzchnia użytkowa – 980,00 m2 Kubatura budynku – 6 264,00 m3 Wysokość budynku – 8,10 m Gabaryty zewnętrzne budynku (dł. x szer.) – 77,10 m x 14,29 m 2)Budowa nowego budynku garażowego: Parametry techniczne nowego budynku: Powierzchnia zabudowy – 1 729,65 m2 Powierzchnia użytkowa – 1 607,76 m2 Kubatura budynku – 9 990,00 m3 Wysokość budynku (do kalenicy / najwyższej krawędzi attyki): a. część socjalna – 3,29 m / 3,98 m b. część warsztatowa – 6,22 m / 6,46 m c. część garażowa – 6,11 m / 6,46 m Gabaryty zewnętrzne budynku (dł. x szer.) – 84,62 m x 21,14 m 3) Budowa infrastruktury technicznej i towarzyszącej: przebudowa istniejącego układu drogowego i infrastruktury podziemnej, budowa chodników dla pieszych z kostki betonowej, budowa chodników opaskowych z kostki betonowej, lokalizacja w terenie agregatu prądotwórczego stanowiącego zapasowe źródło energii elektrycznej, budowa nowych odcinków instalacji wodociągowych, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, instalacji ciepłowniczych, zewnętrznych instalacji elektroenergetycznych, budowę zewnętrznych instalacji kanalizacji teletechnicznej, rekultywacja terenów zielonych po wykonaniu robót budowlanych (założenie trawników, uporządkowanie terenu). B. Przebudowa i nadbudowa budynku garażowego nr 36 wraz z budową infrastruktury technicznej i towarzyszącej: 1)Przebudowa i nadbudowa budynku garażowego nr 36: Parametry techniczne istniejącego budynku: Powierzchnia zabudowy – 1 096,00 m2 Powierzchnia użytkowa – 1 003,00 m2 Kubatura budynku – 6 085,00 m3 Wysokość budynku – 7,50 m Gabaryty zewnętrzne budynku (dł. x szer.) – 50,58 m x 21,89 m Parametry techniczne budynku po wykonanie przebudowy i nadbudowy: Powierzchnia zabudowy – 1 121,50 m2 Powierzchnia użytkowa – 931,04 m2 Kubatura budynku – 6 979 m3 Wysokość budynku (do kalenicy / najwyższej krawędzi attyki): a. część socjalna – 4,55 m / 4,85 m b. część garażowa – 7,61 m / 7,97 m Gabaryty zewnętrzne budynku (dł. x szer.) – 50,98 m x 22,30 m 2) Budowa infrastruktury technicznej i towarzyszącej: przebudowa nawierzchni drogowych – połączenie placu manewrowego przed budynkiem nr 36 z drogą i podjazdem do budynku nr 56 oraz z drogą wewnętrzną wzdłuż północnej elewacji budynku nr 35, budowa chodników dla pieszych z kostki betonowej, budowa chodników opaskowych z kostki betonowej, budowa podłączenia do agregatu prądotwórczego zasilania awaryjnego budynku nr 35 i 36 w obudowie kontenerowej na utwardzonym placu, budowa zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej po zachodniej stronie budynku nr 36 (odwodnienie części dachu budynku nr 36 oraz projektowanego placu manewrowego), budowa instalacji kanalizacji teletechnicznej, rekultywacja terenów zielonych po wykonaniu robót budowlanych. 6. Roboty budowlane prowadzone będą na podstawie uzyskanych dokumentów: A. Rozbiórka istniejącego budynku nr 35 i budowa na powstałym terenie nowego budynku garażowego wraz z infrastrukturą techniczną i towarzyszącą: Warunki przyłączenia nr 24-H5/WP/00432 dla Podmiotu IV grupy przyłączeniowej do sieci dystrybucyjnej o napięciu znamionowym 0,4 kV z dnia 07.05.2024 r. wydane przez PGE Dystrybucja S.A. Warunki usunięcia kolizji nr 15/RE05/2024 z dnia 27.11.2024 r. wydane przez PGE Dystrybucja S.A. Decyzja zezwalająca na wycinkę drzew: Decyzja Wójta Gminy Żurawica nr OŚG.VII.6131.120.4.2024 z dnia 04.09.2024 r. Decyzja Wojewody Podkarpackiego nr 2/2025 z dnia 04.02.2025 r. zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę. B. Przebudowa i nadbudowa budynku garażowego nr 36 wraz z budową infrastruktury technicznej i towarzyszącej: Decyzja Wojewody Podkarpackiego nr 1/2025 z dnia 04.02.2025 r. zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę.
Interne Kennung: 4.016/25/PO/WISiP
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa. Jest to postępowanie dwuetapowe: 1) W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, Wykonawca składa wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z Oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia, o których mowa w pkt XVIII SWZ. Informacje dotyczące składania wniosków zawarte są w pkt XVI SWZ. Zamawiający dokona badania wniosków wraz z dokumentami złożonymi przez Wykonawców, w celu sprawdzenia czy spełniają oni warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlegają wykluczeniu. Minimalna liczba Wykonawców, których Zamawiający zaprosi do składania ofert: 3. Zamawiający nie wskazuje maksymalnej liczby Wykonawców, których zaprosi do składania ofert. W przypadku, gdy liczba Wykonawców, którzy złożyli niepodlegające odrzuceniu wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu będzie mniejsza od minimalnej liczby wskazanej powyżej, Zamawiający skorzysta z jednego z uprawnień wyrażonych postanowieniami art. 411 ust. 11 ustawy Pzp. 2) Zamawiający zaprosi jednocześnie do składania ofert wszystkich Wykonawców, których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegają odrzuceniu. Wykonawca zaproszony do składania ofert winien wnieść wadium, o którym mowa w pkt XXIII SWZ. Zamawiający dokona badania i oceny złożonych ofert. Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert, określonych w pkt XXX SWZ. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza jest zobowiązany do zawarcia umowy z Zamawiającym, zgodnie z pkt XXXII SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce istniejącego budynku nr 35 i budowie na powstałym terenie nowego budynku garażowego oraz przebudowie i nadbudowie budynku garażowego nr 36 wraz z budową infrastruktury technicznej i towarzyszącej w m. Żurawica wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.