659898-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dieselkraftstoff (EN 590) – Acord cadru de furnizare Motorina, Diesel Euro 5 pentru 24 luni
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare Motorina, Diesel Euro 5 pentru 24 luni
Beschreibung: Achiziția motorinei Diesel Euro 5 este imperios necesară desfășurării în condiții optime a activităților de transport specifice. Aceasta este folosită pentru combustie la motoarele Diesel de orice fel, cu care sunt dotate autovehiculele din parcul auto al Transurb SA Galați. Termenul in care Entitatea Contractanta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări din perioada de depunere a ofertelor este in a 14-a zi înainte de data limită de depunere, cu condiția ca Operatorii Economici sa adreseze clarificările în termenul stabilit la ''Secțiunea I Entitatea contractanta'' sub-secțiunea "I.3) Comunicare", respectiv 18 zile înainte de data limita de depunere.
Interne Kennung: 1/10890801/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului-cadru îl reprezintă furnizarea de motorină Diesel Euro 5 (EN 590) necesară alimentării parcului auto al Transurb S.A. Galați. Cantitatea totală estimată este de 3.250 tone pentru o perioadă de 24 luni. Livrarea se va realiza succesiv, în funcție de necesitățile autorității contractante. Valoarea estimată a acordului-cadru este de 30.683.250 lei fără TVA. Valoarea celui mai mic contract subsecvent 5.098.140 lei fara TVA (4 luni x 135 tone), iar valoarea celui mai mare contract subsecvent 15.294.420 lei fara TVA ( 12 luni x 135 tone ). Contractul poate fi prelungit prin act adițional, conform legii 99/2016, pe o perioada de maxim 4 luni, daca nu a fost comandata întreaga cantitate de motorina contractata
Interne Kennung: 1