659944-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Baboszewo w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Baboszewo w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Baboszewo, zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, odpadów dostarczanych przez mieszkańców do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz koszy ulicznych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030, uchwalonym przez Sejmik Województwa Mazowieckiego, uchwałą Nr 9/25 z dnia 25 lutego 2025 r. oraz Uchwałą Nr XIII.79.2025 Rady Gminy Baboszewo z dnia 22 sierpnia 2025 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Baboszewo (zał. nr 1 do OPZ) i Uchwałą Nr XXXIII.217.2021 Rady Gminy Baboszewo z dnia 18 października 2021 roku w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (zał. nr 2 do OPZ), zmienioną Uchwałą Nr LV.413.2023 Rady Gminy Baboszewo z dnia 13 listopada 2023 r. (zał. nr 3 do OPZ), ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz aktami wykonawczymi do ww. ustaw. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Baboszewo w okresie od 01 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. w ilości: - odpady niesegregowane 969,0000 Mg, - odpady segregowane 865,5800 Mg. Zakres usług: 1) odbieranie odpadów: • z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, gdzie obowiązywać będzie zmieszany i selektywny system zbiórki odpadów komunalnych, • z zabudowy wielolokalowej, gdzie obowiązywać będzie zmieszany i selektywny system zbiórki odpadów komunalnych, • z trzech kompletów pojemników o poj. 1500 l na papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, i pojemników o pojemności 1100 l na odpady bio, • z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Baboszewie, • sprzed posesji w formie Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (MPSZOK), • ze stu dwóch (102) sztuk betonowych koszy ulicznych, 2) wyposażenie w worki i pojemniki, 3) zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych może być dokonane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach przez instalacje komunalne wymienione w Planie gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030, uchwalonym przez Sejmik Województwa Mazowieckiego, uchwałą Nr 9/25 z dnia 25 lutego 2025 r. posiadające status Instalacji Komunalnych w rozumieniu ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu i odzysku oraz ograniczenie masy odpadów zielonych przekazywanych do składowania, zgodnie z treścią ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie obliczenia poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OKREŚLA ZAŁĄCZNIK NR 12 DO SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.1.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1 Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Baboszewo, zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, odpadów dostarczanych przez mieszkańców do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz koszy ulicznych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030, uchwalonym przez Sejmik Województwa Mazowieckiego, uchwałą Nr 9/25 z dnia 25 lutego 2025 r. oraz Uchwałą Nr XIII.79.2025 Rady Gminy Baboszewo z dnia 22 sierpnia 2025 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Baboszewo (zał. nr 1 do OPZ) i Uchwałą Nr XXXIII.217.2021 Rady Gminy Baboszewo z dnia 18 października 2021 roku w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (zał. nr 2 do OPZ), zmienioną Uchwałą Nr LV.413.2023 Rady Gminy Baboszewo z dnia 13 listopada 2023 r. (zał. nr 3 do OPZ), ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz aktami wykonawczymi do ww. ustaw. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Baboszewo w okresie od 01 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. w ilości: - odpady niesegregowane 969,0000 Mg, - odpady segregowane 865,5800 Mg. Zakres usług: 1) odbieranie odpadów: • z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, gdzie obowiązywać będzie zmieszany i selektywny system zbiórki odpadów komunalnych, • z zabudowy wielolokalowej, gdzie obowiązywać będzie zmieszany i selektywny system zbiórki odpadów komunalnych, • z trzech kompletów pojemników o poj. 1500 l na papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, i pojemników o pojemności 1100 l na odpady bio, • z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Baboszewie, • sprzed posesji w formie Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (MPSZOK), • ze stu dwóch (102) sztuk betonowych koszy ulicznych, 2) wyposażenie w worki i pojemniki, 3) zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych może być dokonane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach przez instalacje komunalne wymienione w Planie gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030, uchwalonym przez Sejmik Województwa Mazowieckiego, uchwałą Nr 9/25 z dnia 25 lutego 2025 r. posiadające status Instalacji Komunalnych w rozumieniu ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu i odzysku oraz ograniczenie masy odpadów zielonych przekazywanych do składowania, zgodnie z treścią ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie obliczenia poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OKREŚLA ZAŁĄCZNIK NR 12 DO SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP.271.1.8.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services